Śląskie Kamienice S.A. rozpoczęły sprzedaż lokali w Katowicach

Śląskie Kamienice S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, rozpoczęła sprzedaż lokali w nowej inwestycji realizowanej w samym centrum Katowic. Całkowita powierzchnia użytkowa tej nieruchomości przekracza 4.100 m2.

Spółka wprowadziła do swojej oferty lokale w nieruchomości zlokalizowanej przy pl. Wolności 2 w Katowicach. Jest to luksusowa, 6-kondygnacyjna kamienica z końca XIX w, która już w latach międzywojennych stała się biurowcem, a jej powierzchnia użytkowa wynosi ok. 4127,76 m2. Nieruchomość posiada świetne położenie w samym sercu Katowic oraz wyjątkową historię, co stanowi ogromne zalety tego budynku. W ostatnim czasie wyremontowana została również elewacja kamienicy, która dodatkowo przeszła termomodernizację. Ze względu na bardzo dobrą lokalizację nieruchomości zakupione lokale mają niezwykle szerokie możliwości przeznaczenia od lokali mieszkalnych po lokale usługowe czy handlowe. Zdaniem Zarządu Spółki Śląskie Kamienice S.A. oferowane lokale w prestiżowej kamienicy przy pl. Wolności 2 w Katowicach będą cieszyły się dużym zainteresowaniem, co powinno wpłynąć pozytywnie na poziom sprzedaży. 

„Praca przy tak pięknej nieruchomości, jaką jest kamienica przy Placu Wolności 2 w Katowicach to dla nas zaszczyt. Jednocześnie czujemy też ogromną odpowiedzialność za każdą cegiełkę i zmianę, jaką planujemy przeprowadzić. Dlatego obecnie konsultujemy szereg zamierzeń i możliwości z odpowiednimi organami tak, aby kamienica nie tylko zyskała współczesny charakter, ale również zachowała wszelkie ważne historyczne i zabytkowe aspekty, które decydują o jej miejscu na mapie dziedzictwa miasta. Na tle innych naszych inwestycji, wyróżnia ją z pewnością piękna, odrestaurowana elewacja, zachowany atrakcyjny układ pomieszczeń, dający wiele możliwości aranżacji oraz świetnie przygotowane wnętrze do rozpoczęcia prac modernizacyjnych. Wkrótce planujemy szereg eventów, które przybliżą zainteresowanym inwestorom, klientom, ale również samym ciekawskim mieszkańcom Katowic tą piękną kamienicę.” – komentuje dr Ofka Piechniczek, Prezes Zarządu Spółki Śląskie Kamienice S.A.

Śląskie Kamienice S.A. zakończyły 2019 r. zyskiem netto w wysokości ponad 2,1 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży przekraczających 22,8 mln zł. Wartość aktywów Spółki na koniec 2019 r. ukształtowała się na poziomie blisko 89,8 mln zł. 

Na początku marca br. Emitent przedstawił nową strategię rozwoju na lata 2020-2022, zgodnie z którą zamierza rozpocząć realizację inwestycji w nieruchomości w ramach nowych lokalizacji poza obszarem Górnego Śląska, wykorzystując przy tym dotychczasowy model biznesowy, doświadczenie i know-how. Spółka planuje utworzyć spółkę celową – Łódzkie Kamienice, która będzie w 100% zależna od niego i będzie prowadziła działalność na obszarze województwa łódzkiego. Śląskie Kamienice S.A. chcą też rozszerzyć swoją dotychczasową działalność o działalność deweloperską, obejmującą wykonanie jednego lub większej liczby przedsięwzięć deweloperskich o przeznaczeniu zarówno mieszkalnym, jak i użytkowym. Spółka będzie dążyła również do wzmocnienia portfela nieruchomości poprzez zakup w kolejnych dwóch latach 10 kolejnych kamienic w ramach realizowanej podstawowej działalności.

Śląskie Kamienice S.A. zgodnie z opublikowaną strategią rozwoju na lata 2020-2022 planują podjęcie działań mających na celu spełnienie przez Spółkę warunków niezbędnych do przeniesienia jej notowań na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Śląskie Kamienice S.A. to Spółka stworzona na silnych fundamentach, która zajmuje się modernizacją zakupionych kamienic na obszarze Górnego Śląska. W 2017 r. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *