Software Mind wchodzi w segment e-commerce

Software Mind będąca częścią Grupy Ailleron podpisała przedwstępną umowę nabycia 70 proc. udziałów w ValueLogic  – dynamicznie rozwijającej się spółce działającej w modelu full-service software house w branży e-commerce.

Wrocławski ValueLogic zatrudnia ponad 80 inżynierów oprogramowania i ekspertów branżowych. Spółka współpracuje z ponad 30 renomowanymi klientami takimi jak  Immobilien Scout, Tier czy Zalando na rynku DACH  (głównie Niemcy).  

Zmiana nawyków zakupowych klientów w ostatnim roku spowodowała dynamiczny rozwój branży e-commerce. Z tego też względu zależało nam, by do Software Mind dołączyła spółka ze specjalizacją w tym obszarze. Dokładnie taka jak ValueLogic, która m.in. tworzy kompleksowe, szyte na miarę i dostosowane do konkretnych potrzeb klientów rozwiązania dla branży e-commerce. Software Mind działa obecnie na całym świecie, ale bez dużej ekspozycji na rynek DACH. Inwestycja w ValueLogic otwiera nam więc nowe możliwości pozyskania klientów, przy wykorzystaniu uzupełniających się doświadczeń i referencji. Dodatkowym atutem ValueLogic jest biuro w Berlinie i doświadczenie  kadry menedżerskiej, która doskonale porusza się na rynku niemieckim i która nadal będzie operacyjnie sprawowała kontrolę nas spółką i ją rozwijała wspólnie z Software Mind. Współpraca z ValueLogic daje nam również możliwość wejścia na rynek specjalistów IT z obszaru aglomeracji wrocławskiej i tym samym rozbudowy zespołu Software Mind w kolejnej lokalizacji w Polsce poza Krakowem, Warszawą, Rzeszowem i Bielskiem-Białą – powiedział Grzegorz Młynarczyk, prezes zarządu Software Mind/wiceprezes zarządu Ailleron.

Akwizycja ValueLogic to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Software Mind – zarówno organicznie, jak również przez przejęcia. Naszym długoterminowym celem jest budowa wraz z Enterprise Investors wiodącej, globalnej grupy na polskim rynku software house’ów. Naszą ambicją jest stworzenie lidera w wybranych specjalizacjach – sektorowych i technologicznych, zwiększając kilkukrotnie skalę działalności – dodał Grzegorz Młynarczyk.

W 2020 roku ValueLogic na poziomie przychodów osiągnął dynamikę wzrostu 40% r/r, co bezpośrednio przełożyło się na wyniki operacyjne. Współpraca z  Software Mind to dla ValueLogic szansa na jeszcze dynamiczniejszy rozwój. Dołączamy do silnego partnera, wierzymy we wspólną  strategię rozwoju z Software Mind i jestem przekonany, że razem kilkukrotnie zwiększymy skalę działania i zbudujemy o wiele większą wartość dla udziałowców obu firm. Widzę wiele efektów synergii i cieszę się na wspólne projekty – powiedział Krzysztof Litwin, prezes zarządu ValueLogic.

  • Ailleron

Spółka informatyczna notowana na rynku publicznym od 2011, w tym od roku 2015 na rynku głównym GPW. Specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych produktów technologicznych dla największych podmiotów z branży finansowej, telekomunikacyjnej i hotelarskiej. Oferuje najwyższej jakości outsourcing usług informatycznych świadczony zarówno w kraju, jak i za granicą. Zatrudnia blisko 700 specjalistów, docierając na co dzień do ponad 300 milionów klientów w 24 krajach. Biura spółki znajdują się nie tylko w Europie, ale też w Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Australii. W Polsce jest obecna w 4 miastach, a główna siedziba mieści się w Krakowie.

Rozwiązania Ailleron zostały wielokrotnie docenione na arenie międzynarodowej zdobywając wyróżnienia m.in. na FinovateFall w Nowym Jorku, EFMA Digital and Mobile Excellence czy European Business Awards. W kraju zaś jest laureatem takich nagród jak Hit Roku dla Instytucji Finansowych, Gazele Biznesu czy Diamenty Forbesa.

Software Mind

Dynamiczny, polski software house wchodzący w skład Grupy Ailleron, dostarczający kompleksowe rozwiązania informatyczne dla prestiżowych klientów z całego świata pośród których są zarówno giganci z branży finansowej, telekomunikacyjnej i technologicznej jak również błyskawicznie rosnące „jednorożce” z Doliny Krzemowej. W ramach swojej strategii skupia się na zawieraniu długoterminowych partnerstw z klientami wspierając ich w transformacji cyfrowej, budowie wysoko skalowalnych rozwiązań chmurowych oraz automatyzacji procesów z wykorzystaniem uczenia maszynowego i elementów sztucznej inteligencji. Software Mind dostarcza  swoim klientom i partnerom wiedzę dziedzinową i technologiczną budując zespoły w oparciu o najlepszych specjalistów IT, którzy tworząc szyte na miarę oprogramowanie napędzające sprzedaż oraz usprawniające kluczowe procesy. 

ValueLogic

Wrocławski software house działa na rynku od kilku lat i dostarcza swoje rozwiązania do kilkudziesięciu renomowanych klientów w Europie Zachodniej w tym między innymi dla takich marek jak Immobilien Scout, Tier czy Zalando. ValueLogic pomaga budować swoim klientom przewagę na rynku wspierając ich w cyfrowej transformacji, rozwijając dedykowane oprogramowanie oraz tworząc rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, wykorzystując przy tym rozwiązania chmurowe. Starannie dobrany wachlarz usług łączący doświadczenie w obszarze e-commerce z popartą wieloletnią praktyką i wiedzą z zakresu budowy zawansowanych produktów technologicznych umożliwia ponad 80-cio osobowemu zespołowi ValueLogic realizowanie innowacyjnych projektów i dynamiczny rozwój.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *