Spółka CWA S. A uruchomi wirtualne nabożeństwa od 5 kwietnia

Notowana na NewConnect spółka CWA uruchomi specjalną platformę eMsza, która umożliwi masowe wirtualne transmisje nabożeństw religijnych. Umowa na produkcję narzędzia i akcję informacyjno-szkoleniową z podmiotem zamawiającym została już podpisana.

Firma informatyczna CWA w swoim komunikacie giełdowym z 30 marca poinformowała, że rozpoczęła rozmowy w tej sprawie z jednym z podmiotów komercyjnych. Zadaniem spółki ma być przygotowanie dla zamawiającego partnera systemu, który umożliwi realizację masowych transmisji audiowizualnych z mszy. Platforma ma się nazywać eMsza, a oprócz niej w przygotowaniu są także dodatkowe tematyczne moduły funkcjonalne, które zostaną udostępnione odbiorcom – eNabożeństwo, eOfiara i eWspólnota. Rozmowy z podmiotem zamawiającym, którego nazwy nie ogłoszono, dotyczyły według komunikatu spółki „możliwości oraz zasad, warunków i parametrów finansowych” współpracy przy uruchamianiu projektu.

Platforma z transmisjami mszy od 5 kwietnia 2020

31 marca spółka CWA w kolejnym komunikacie poinformowała, że negocjacje obu stron zostały zakończone porozumieniem, a umowa na uruchomienie nowej platformy jest podpisana. Ma ona znajdować się pod adresem internetowym https://mojaparafia.online od 5 kwietnia 2020 roku. Platforma będzie płatna, a firma zamawiająca będzie pobierała od użytkowników stałe opłaty za jej utrzymanie. Dodatkowo otrzyma prowizję od przychodów uzyskanych dzięki jej działalności.

Uruchomienie i akcja promocyjna platformy

Zamawiającym jest według informacji przekazanych przez CWA firma z sektora technologii informatycznych i informacyjnych, a współpraca obu podmiotów obok samego uruchomienia platformy od strony produkcyjnej i technologicznej będzie obejmowała także wspólną akcję informacyjno-szkoleniową dotyczącą nowego narzędzia. Spółka CWA SA podkreśliła w swoim komunikacie z 31 marca, że działania podjęte w związku z uruchomieniem serwisu wpisują się w jej strategię rozwoju.

Transmisje mszy w czasie epidemii

Zainteresowanie tematem transmisji uroczystości religijnych w internecie wzrosło w ostatnim czasie w związku z obostrzeniami wprowadzonymi na terenie Polski w ramach zwalczania epidemii koronawirusa, które uniemożliwiają wielu osobom uczestnictwo w mszach w kościołach. Początkowo zakazane zostały zgromadzenia, w których bierze udział więcej niż 50 osób i do takiej liczby została ograniczona także maksymalna liczba uczestników każdej mszy. 24 marca przepisy te zostały zaostrzone i obecnie w nabożeństwach może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób poza sprawującymi posługę. W dodatku władze kościelne same zachęcają do uczestnictwa w mszach za pośrednictwem transmisji przeprowadzanych w telewizji oraz internecie, zamiast przychodzenia do kościołów.

Transmisje mszy katolickich, ale w niektórych przypadkach także nabożeństw innych obrządków religijnych przeprowadzały w marcu między innymi stacje telewizyjne TVP1, TVP Polonia i Polsat News, ale także portale internetowe takie jak Onet, Wirtualna Polska, TVN24.pl czy Wyborcza.pl.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *