Spółka z USA ma lekarstwo na koronawirusa? Wall Street jest w euforii

Po tym jak pojawiła się informacja, że lek prawdopodobny na COVID-19 naprawdę działa, to akcje spółki Gilead Sciences w pre-markecie zanotowały nawet wzrost o 16 procent.

Na giełdzie amerykańskiej zapadła prawdziwa euforia. W handlu poza sesyjnym wszelkie akcje biotechnologicznej spółki Gilead Sciences znacznie rosną. Jak tylko zostały opublikowane wyniki lekarstwa na koronawirusa w SAT News, wartość całej spółki nawet urosła o 16 procent. Mowa o leku o nazwie Remedesivir. Został wyprodukowany właśnie przez Gilead Sciences. Obecnie jest badany przez WHO. Jeśli sama skuteczność się potwierzi to sama terapia tym lekiem nie tylko będzie efektywna, ale także w samym zastosowaniu bardzo tania. Zatem Remedesevir jest bardzo mocnym kandydatem do leczenia COVID-19 na bardzo szeroką skalę.

– w przed sesyjnym handlu akcje biotechnologicznej spółki Gilead Sciences znacznie rosną. Informacje, które dotyczą skuteczności leku odbijają się pozytywnie na całym rynku.

– lek na COVID-19 został wyprodukowany przez spółkę i posiada naprawdę wysoką skuteczność. W ciągu tygodniu wyzdrowieli prawie wszyscy pacjenci.

– pod wpływem bardzo pozytywnych wiadomości indeks Nasdaq zakończyć może sesję dzienną jak najbardziej wzrostowo.

Naprawdę wysoka skuteczność prawdopodobnego leku na COVID-19

Pod wpływem bardzo pozytywnych informacji, które dotyczą samej skuteczności leku Remedesivir, to akcje spółki o nazwie Gilead Sciences naprawdę gwałtownie rosną. Nawet o 16 procent w pre-markecie w stosunku do istotnego ostatniego maksimum na poziomie wynoszącym 86 USD.

Spółka ta testuje leki, które szeroko działają na HIV, może także być w posiadaniu leku koronawirus. W ramach klinicznych badań okazało się, że lek o nazwie Remdesivir został podany 125 pacjentom spowodował, że objawy koronowirusa w większości szybko ustąpiły. Te osoby zostały wypisane w ciągu tygodnia ze szpitala. Sama umieralność pacjentów była poniżej dwóch procent. Rokuje to naprawdę dobrze. Dosyć szybki powrót do zdrowia osób zakażonych pozwala na odbudowę gospodarki oraz zniesienie restrykcji.

Doktor Kathleen Mullane z Uniwersytetu Medycznego w Chicago powiedziała, że najlepszą wiadomością jest to, że większość pacjentów już została wypisana. Tylko dwie osoby zmarły.

Musimy przyznać, że jest to naprawdę wspaniała informacja dla wszystkich osób. Pandemia koronariursa dotyczy już praktycznie całego świata.

Indeks Nadaq znacznie rośnie pod wpływem informacji pozytywnych, które dotyczą leku na koronawirus

Silny wzrost akcji Gilead Sciences również sugeruje, że sesja dla samego Indeksu Nadaq zakończyć się może pozytywnie. Tenże indeks, po tym jak zaliczyć dosyć znaczne spadki w momencie wybuchu koronawirusa, teraz w bardzo szybkim tempie odrabia wszelkie straty oraz ma przed sobą ostatnie maksimum istotne na poziomie 116,00 USD. Przebicie poziomu tego otwiera znacznie drogę do 120,00 USD. Oznacza to, że sam powrót do stanu jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *