Stany Zjednoczone: Bezrobocie dotyka coraz większą grupę osób

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie jest korzystna dla gospodarek różnych krajów. Ma to również wpływ na rosnące bezrobocie, m.in. w Stanach Zjednoczonych. Z tym problemem w Stanach spotkało się już blisko 27 milionów osób.

Według najnowszych danych kolejne 4,4 miliona osób zmaga się z bezrobociem, ubiegając się o przysługujący im zasiłek dla bezrobotnych. Dla wielu osób to jedyna szansa na utrzymanie siebie oraz swoich rodzin, więc nic dziwnego, że tak duża grupa społeczeństwa decyduje się na taki krok.

Bezrobocie dotyka aż 15 procent amerykańskiej siły roboczej

Dane mówią o tym, iż bezrobocie w ostatnim czasie dotknęło aż 15 procent amerykańskiej siły roboczej. To bardzo niepokojące informacje zwłaszcza, że sytuacja w Stanach Zjednoczonych nie jest zbyt dobra. Pandemia postępuje i bardzo trudno ją zatrzymać, każdego dnia ginie kilka tysięcy osób, a jeszcze więcej jest zarażonych. Pracodawcy zwalniają pracowników i zamykają swoje działalności gospodarcze, ponieważ nie przynoszą żadnych wpływów i nie są w stanie utrzymać ich za zaoszczędzone pieniądze.

Jedynym wyjście z sytuacji jest zasiłek dla bezrobotnych, jednak trzeba mieć na uwadze to, że nie są to jakieś pokaźne pieniądze. Na przeżycie powinno jednak starczyć. W ostatnim tygodniu wnioski o zasiłek złożyło mniej osób, niż w dwóch poprzednich tygodniach, więc eksperci mają nadzieję na to, że najgorsze już za ludźmi.

Najostrzejsze spowolnienie gospodarki od niepamiętnych czasów

Ludzie ze świata finansów i ekonomii przyznają zgodnie, że dawno nie widzieli podobnej sytuacji.

To najostrzejsze spowolnienie gospodarki od niepamiętnych czasów, a niektóre osoby nie wiedzą jak mają sobie z tym radzić. Zawsze można jednak skorzystać ze wsparcia doradców finansowych oraz pracowników społecznych, dzięki czemu być może uda się naprostować swoją sytuację finansową lub też poprawić chociaż kondycję psychiczną. Ostatnio takie spowolnienie miało miejsce w latach 30-tych ubiegłego wieku.

Mowa oczywiście o Wielkim Kryzysie. Sondaże mówią o tym, że aż 43 procent gospodarstw domowych zostało dotkniętych utratą zatrudnienia, a więc ich możliwości finansowe zostały w ostatnim czasie znacznie ograniczone.

Korzystanie z programów pomocowych

Amerykański rząd przygotował jednak dla swoich obywateli specjalne programy pomocowe, na które warto się otworzyć, aby poprawić swoją sytuację materialną i bytową w tych trudnych dla całej ludzkości czasach. Tyczy się to m.in. podwyższania wypłat lub uproszczenia procedury składania wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Łącznie przeznaczono na to ponad 2 biliony dolarów, co jest niebagatelną kwotą nawet dla Stanów Zjednoczonych.

W planach jest także udzielanie bardzo tanich kredytów, na które przeznaczy się około 310 miliardów dolarów, a przy spełnieniu odpowiednich warunków, kredytobiorca nie będzie musiał ich spłacać. Jak widać rząd amerykański nie zostawia swoich obywateli na lodzie, dlatego każdy może liczyć na otrzymanie jakiejś pomocy, wystarczy tylko jej dla siebie poszukać.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *