Szczepan Bentyn – Bitcoin nie okazał się bezpieczną przystanią

Użytkownicy kryptowalut, którzy od wielu lat starają się nadążać nad najnowszymi trendami, są negatywnie poruszeni tym, co ostatnio przyniosło zachowanie cen na bitcoina. Szczepan Bentyn stwierdził, że interesanci kryptowalut mieli faktyczną nadzieję dotyczącą tego, że bitcoin zachowa się wśród kryptowalut niczym złoto wśród metali szlachetnych.

Bitcoin okazał się nietrafnym wyborem podczas poszukiwania bezpiecznej inwestycji.

Nastąpiła kilkudziesięcioprocentowa przecena kryptowaluty bitcoin. Szczepan Bentyn opowiada jednak o tym, że widzi w sytuacji pewnego rodzaju zalety. Na podstawie informacji, które można przeanalizować na rynku kryptowalutowym, ekspert określił, że sytuacja potwierdza to, iż rynek kryptowalutowy okazuje się faktycznie zdecentralizowanym i wolnym od zewnętrznych zabiegów mających na celu sztuczne kontrolowanie płynności waluty, tak jak zazwyczaj wygląda to w przypadku tradycyjnych rynków walutowych.

Początkowe założenia Bentyna nie zostały spełnione, Bitcoinowi daleko do miana cyfrowego złota, którym miał zostać.

Rynek bitcoina rósł na przełomie stycznia i lutego, który opierał się na eskalującym konflikcie USA i Iranu. Podczas zaognionej sytuacji waluta niespodziewanie zwiększała swoją wartość. Jedną z następnych pobudek, która miałaby ożywić wzrost wartości jednej z najstarszych kryptowalut, był chiński koronawirus rozprzestrzeniający się na całym świecie.

Ludzie zaczęli wówczas nawoływać do tego, że bitcoin powinien zostać ogłoszony mianem cyfrowego złota. Oznaczałoby to, że bitcoin byłby bezpieczną przystanią dla wszelkich dzisiejszych inwestycji finansowych, które mogłyby opierać się na technologii blockchain. Ostatnie nowości na temat bitcoina wskazują jednak na to, że daleko mu do tego, aby mógł stać się złotem wśród cyfrowych pieniędzy.

Szczepan Bentyn informuje, że może nas zaskoczyć negatywnie drugi raz.

Żadne z początkowych założeń ekspertów się nie potwierdziły, co wykluczyło domniemania na temat tego, że bitcoin mógłby nas jeszcze pozytywnie zaskoczyć w przypadku bezpiecznego inwestowania. Duża część ludzi, która pokładała nadzieje w BTC, zawiodła się na ostatnich rynkowych aktualnościach. Jak powiedział Szczepan Bentyn wielu osób zainteresowanych łącznie z nim liczyło na to, że bitcoin okaże się środkiem inwestycyjnym w przypadku trudnych czasów. Kapitał nie zaczął jednak nagle spływać na rynek btc, dlatego też nie spełnił oczekiwań wielu osób.

Bitcoinowy halving można porównać do tego, czym jest zamknięcie kopalni dla wydobywanego kruszcu.

Szacowanie przyszłych wycen bitcoina na rynku przez Bentyna zakończyło się odniesieniami do majowego halvingu tej waluty, które ogranicza wydobywaną ilość waluty przez cyfrowych górników dokładnie o połowę. Z uwagi na zamknięcie możliwości wydobywania btc aż o połowę, można by snuć domniemania na temat tego, że cena jego wartość powinna się podnieść.

Zdaniem Bentyna rynek na dzień dzisiaj stał się nieprzewidywalny, charakteryzuje się ogromną zmiennością, a sama wartość bitcoina zalicza ogromną ilość upadków, tylko po to, aby wkrótce wrócić na pierwsze miejsce listy kryptowalut.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *