Tesla obniża płace oraz zamyka produkcję, z uwagi na koronawirusa

Każdy z nas doskonale zna Teslę. Jest to oczywiście producent samochodów elektrycznych. Ten właśnie producent obniży niestety płace oraz wyśle swoich niepotrzebnych pracowników na urlopy. Jest zmuszony do takich działań, ponieważ jego produkcja całkowicie została wstrzymana z uwagi na pandemię koronawirusa.

Fabryk Tesli znajduje się w Fremoncie – w Kalifornii. Praca w tym miejscu została wstrzymana dokładnie w dniu 24 marca bieżącego roku.

W swoim liście do pracowników Tesla napisała, że ma nadzieję na samo wznowienie produkcji 4 maja. Jednak firma podkreśliła, że pod warunkiem, że nie wydarzą się żadne sytuacje niespodziewane. Większości pracownikom zostanie obniżona pensa o 10 procent. Z kolei płace dyrektorów zostaną obniżone o 20%. Największą obniżkę, bo 30 procentową zanotują osoby piastujące najwyższe stanowiska.

Valeria Workman zapowiedziała, że jeśli którykolwiek z pracowników jest chory czy też czuje się niekomfortowo przychodząc do pracy, ma się skontaktować ze swoim bezpośrednim przełożonym, aby móc zostać w domu. Zarząd uszanuje tę decyzję. Na pewno pracownicy nie poniosą w związku z tym absolutnie żadnych konsekwencji.

Niestety oczekuje się, że taka właśnie sytuacja niestety będzie się utrzymywała do końca miesiąca czerwca. Co ciekawe została także wstrzymana produkcja paneli słonecznych marki Tesla w stanie Nowy Jork.

Tesla pracuje nad medycznym respiratorem

Kilku inżynierów Tesli pracuje obecnie nad opracowaniem respiratora, który wykorzystuje samochodowe części. Wszystko po to, aby pomóc osobom, które są zakażone koronawirusem. W poniedziałek Tesla na YouTubie udostępniła film wideo ze swoim prototypem.

General Motors oraz Ford także zaoferowali pomoc w samej produkcji respiratorów oraz także innych niezbędnych środków ochronnych w szpitalach.

Ważne informacje

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje dla pracowników Tesli:

  1. Jeśli tylko chcą, powinni zostać w domu. Nie ma żadnego problemu.
  2. Personel, który zostaje wysłany na urlop nie traci w żadnym wypadku swoich kontraktów. Jednak nie otrzyma do 4 maja wynagrodzenia. Fabryki Tesli do tego czasu powinny zostać otwarte.
  3. Dla znacznej większości pracowników, zasiłek otrzymany będzie mniej więcej podobny jak normalne wynagrodzenie.
  4. W ubiegłym tygodniu Tesla zawiesiła z agencjami kontrakty do odwołania. Setki tymczasowych pracowników zostało zwolnionych.
  5. Fabryka Tesli znajdująca się w Kalifornii jest jedynym zakładem, który produkuje samochody w Stanach Zjednoczonych oraz jednocześnie zatrudnia ponad 10 000 osób. Kiedy go zamknięto w marcu, naczelny dyrektor Elon Mus powiedział swoim pracownikom, że on osobiście będzie w pracy, ale podkreślił, że to cały on. Przypomniał raz jeszcze, że gdy chcemy pozostać w domu, to nie ma żadnego problemu.
  6. Pierwotnie firma planował wyprodukować pięćset tysięcy elektrycznych samochodów w roku 2020 oraz póki co nie zmieniła dla inwestorów swoich założeń.

Czas pokaże jak to wszystko będzie wyglądało.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *