Testy platformy do streamingu – Spółka Tron i BitTorrent

Startup Tron jest to jedna z głównych firm, które charakteryzują się udostępnianiem plików BitTorrent. W ostatnich dniach jest o nich głośno gdyż ogłosili zamiar przetestowania posiadanej platformy, odpowiedzialnej za transmisje steramingową, mającej działać opierając się o blockchaina. Testy mają być dokonane jeszcze w obecnym kwartale.

Wiadomość za sprawą oficjalnego posta pojawiła się na stronie BitTorrent, 27 sierpnia bieżącego roku. W ogłoszeniu zawarto informację jakoby platforma służąca do streamingu, której nazwa brzmi: BitTorrent Live, zamierza udostępnić możliwość transmisji treści wideo w sposób bezpośredni, ponadto dodają, że jest ona połączona z komunikatorem internetowym. Dodatkowo, proponowany system ma być udoskonalony o możliwość przedstawiania rankingów prezentowanych filmów a także posiadać funkcję komunikatora pomiędzy użytkownikami.

Przejęcie BitTorrent przez Tron

Zamierzone przez BitTorrent wdrożenie BLive przewidywane jest w kilku wersjach. Przede wszystkim wymienia się wersje alfa i beta a także pełną wersję, dlatego też użytkownik będzie miał możliwość wyboru. Pełna wersja będzie dostępna w następującym przedziale czasowym: od 3. kwartału 2019 r. do 1. kwartału 2020 r.W tym miejscu należy zaznaczyć, że wersja alfa, która jest aktualnie obecna, niestety dotyczy niewielkiej liczby użytkowników. Testuje ją niewielka liczba użytkowników. Ponieważ nadal są prowadzone nad nią prace, a co za tym idzie pewne funkcje wdrażane są przez programistów na bieżąco.

Platforma zapewnia kilka metod płatności a także wypłat. Przede wszystkim nie są do owych transakcji naliczane opłaty za ich wykonanie. Tak więc użytkownicy mają możliwość korzystania z Bitcoina, BitTorrentu bez zbędnych opłat za wypłaty bądź płatności. Ponadto dopuszcza również zewnętrzne metody płatności. Stosuje się je szczególnie w zakresie wypłat jak również depozytów. O czym mowa? Konkretnie to mowa o popularnym PayPal, a także zyskujących na popularności Portfelu Google, Android Pay, a także Apple Pay czy choćby WeChat.

BLive został stworzony w taki sposób aby również proponować przeróżne narzędzie służące do zarabiania a także obdarowywania prezentów. Każdy użytkownik będzie miał możliwość zdobycia nagrody jaką jest BTT. Jest to możliwe dzięki takim działaniom jak tworzenie treści a także wydarzeń. BTT kręcić się będzie za sprawą Userów, ponieważ zyskują oni możliwość kupowania za nie produktów a także wysyłania ich do twórców treści. Natomiast ci mogą skorzystać z prawa zamiany ich znów do postaci BTT.

BLive w obliczu planów

Wcześniejsze doniesienia, głosiły, że pod koniec tego roku, uruchomiona zostanie pierwsza publiczna wersja BLive na poziomie beta. Jednakże jak jest to widoczne, wynikło spore opóźnienie w realizacji danych planów. Szacuje się, że wyniosą one około roku.

Choć BLive został poddany tak drastycznym zmianom, istnieje on już od 2012 roku. Zmienił się cel powstania platformy. Pierwotny przewidywał brak udziału portali społecznościowych. Plany padły w momencie, gdy nie uzbierano na nią odpowiednich finansów. Aktualnie jej start został ponowiony. Liczymy, że tym razem się jej uda.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *