Tickmill

Powierzając zarządzanie inwestycją brokerowi, oczekujemy od niego, że zapewni nam jak najkorzystniejsze warunki handlowe, co ma znaczący wpływ na osiągane zyski. Jednym z pośredników o najwyższych notowaniach jest właśnie Tickmill, który oferuje naprawdę wysokie spready i prowizje. Broker ten działa w oparciu o uregulowania angielskiego Urzędu do spraw Postępowania Finansowego, czyli tzw. Financial Conduct Authority. Dodatkowo atrakcyjność oferty tego pośredniaka wspomaga objęcie środków klienta specjalnym funduszem gwarancyjnym zwanego Financial Services Compensation Scheme.

Nieco historii

Tickmill to firma wywodząca się z Wielkiej Brytanii. Funkcjonuje na rynku od 2015 roku, chociaż wstępny projekt tego przedsięwzięcia został opracowany już rok wcześniej na Seszelach. Początkowo firma obsługiwał jedynie klientów detalicznych, jednakże już w marcu 2015 roku w jej ofercie pojawiły się instrumenty CFD. Dwa miesiące później Tickmill zaprezentował nową wersję programu IB, a w sierpniu tego samego roku poszerzył ofertę o konta VIP i rozpoczął ekspansję również w Azji. W pierwszym kwartale 2016 roku rozpowszechniać zaczęto tzw. konto islamskie, stworzone w oparciu o zasady Szariatu,

Oferta brokera

Broker ten pomaga klientom w uzyskaniu dostępu do najistotniejszych światowych rynków, przykładowo forex. Tickmill oferuje między innymi CFD na pary walutowe, indeksy giełdowe o zasięgu międzynarodowym czy obligacje i ropę naftową. Decydując się na ofertę Tickmill można również pokusić się o inwestowanie w metale szlachetne, co opiera się w głównej mierze na spekulowaniu ich cen w porównaniu do wartości amerykańskiego dolara. Oferta nie ma ukrytych narzutów, nie ma również prowizji. Z uwagi na to oraz na rozmaitość oferowanych produktów, oferta Tickmill jest niewątpliwie bardzo korzystna.

Inwestujący na rynku klienci mają różne oczekiwania. Tickmill jest w stanie sprostać im wszystkim ze względu na oferowanie trzech różnych typów rachunków. Są to odpowiednio: VIP, Pro oraz Classic. Rachunek VIP przeznaczony jest dla inwestorów posiadających już spore doświadczenie i wyższy poziom zaawansowania, ponieważ na tym rachunku koszty zawierania poszczególnych transakcji są niższe, niż w przypadku pozostałych dwóch rodzajów rachunków. Rachunek Pro z kolei jest opcją najczęściej wybieraną wśród klientów Tickmill. Na tym rachunku poziom zleceń limit i stop osiągają wartość równą zeru. Wreszcie rachunek Classic oferuje zerowe prowizje oraz dostęp do ponad osiemdziesięciu instrumentów.

Broker oferuje również swoim klientom dostęp do dwóch platform. Pierwsza z nich to tradycyjna MetaTrader 4, druga natomiast to opcja przeglądarkowa, czyli Web Trader. Obydwa narzędzia są nieskomplikowane, jeżeli chodzi o ich obsługę. Ponadto obie charakteryzują się przyjaznym interfejsem. Tradycyjna platforma umożliwia dostęp do instrumentów analitycznych na wyższym stopniu zaawansowania. Ułatwia to dokonywanie niezwykle precyzyjnych analiz rynku. Dzięki specjalnym funkcjom, MetaTrader 4 zapewnia niezawodne, mało skomplikowane oraz sprawne zarządzanie wszystkimi zleceniami. Przedstawiciele Tickmill zdają sobie sprawę, iż nie zawsze mamy możliwość wygodnego skorzystania z komputera, toteż umożliwia swoim klientom specjalne narzędzia, które mogą być obsługiwane również przez smartfony. WebTrader nie trzeba ani pobierać, ani instalować – nie tracimy cennego czasu i nie zaśmiecamy pamięci urządzenia niepotrzebnymi aplikacjami.

Oprócz wyżej wymienionych korzyści, Tickmill oferuje swoim klientom szansę na wypłacanie i wpłacanie ich środków za pomocą tradycyjnych metod płatności, takich jak przelewy bankowe czy karty płatnicze, Ponadto Tickmill dopuszcza możliwość skorzystania z usług internetowych, przez co dokonując transakcji nie tracą oni zbyt wiele czasu. Wśród takich instrumentów można wymienić Paysafecard, Dotpay czy Skrill i Neteller. Dodatkowo, obojętnie na którą opcję byśmy się nie zdecydowali, nie trzeba bać się konieczności płacenia prowizji ani za wypłaty, ani za wpłaty. W trosce o bezpieczeństwo wpłacanych i wypłacanych przez klientów środków, broker przetwarza transakcje natychmiastowo, zwykle w ciągu jednego dnia.

 

Na uwagę zasługuje także strona Tickmill, gdzie publikowane są interesujące informacje czy różnego rodzaju filmy i porady. Tickmill posiada bogaty pakiet edukacyjny. Materiały najczęściej nie są przetłumaczone na język polski. Klienci mogą liczyć również na zapewnienie pomocy doradcy w razie problemów z dokonywaniem transakcji. Taka pomoc udzielana jest mailowo lub telefonicznie. Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7 do 20 jest możliwość skorzystania z porad także w języku polskim.

Zakładanie konta

Oszczędność czasu zapewnia możliwość zakładania konta poprzez stronę internetową Tickmill. Cała procedura logowania zajmuje około trzech minut i sprowadza się jedynie do podania odpowiednich danych osobowych. Dostępna jest także wersja demo platrormy, która jest przeznaczona dla mniej doświadczonych i początkujących klientów. Na takim koncie można z powadzeniem potrenować dokonywanie transakcji. Handel na koncie demo odbywa się z użyciem wirtualnych środków, dlatego korzystanie z niego jest w zupełności bezpieczne. 

Tickmill oczami klientów

Tickmill to firma stosunkowo nowa na rynkach inwestycyjnych. Mimo dość małego doświadczenia, zdecydowana większość klientów ocenia ją bardzo pozytywnie. Wśród zalet wymienia się korzyści płynące z dokonywanych transakcji oraz dostępność do nowoczesnych platform handlowych. Dużą korzyść daje brak opłat prowizyjnych. Ponadto działania podejmowane są szybko i bez zbędnych komplikacji. Jest to firma wielokrotnie nagradzane, Tickmill zdobył między innymi nagrodę „Most Trusted Broker in Europe 2017″.
Jeśli chodzi o najistotniejsze wady Tickmill, klienci wymieniają przede wszystkim oferowane materiały edukacyjne. Otóż oferta ta jest dostępna w dużej mierze jedynie w języku angielskim, rodzimi inwestorzy skarżą się więc na brak tłumaczeń na język polski.
Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *