Trójmiejskie nieruchomości szansą na zysk

Rok od ogłoszenia epidemii Covid-19 w Polsce i wprowadzenia licznych obostrzeń, branża nieruchomości wciąż nabiera tempa. Spekulacje na temat załamania rynku i spadku cen mieszkań nie sprawdziły się. Wręcz przeciwnie, ceny idą w górę, a deweloperzy odnotowują wzrost sprzedaży. Szczególnie opłacalną lokatą kapitału w niepewnych czasach okazały się apartamenty premium w Trójmieście. To jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków w Polsce.  

Drugie mieszkanie w Trójmieście – morze korzyści

Koniec drugiego kwartału 2020 roku, kiedy opadły pierwsze emocje związane z pandemią, przyniósł wyraźny zwrot akcji na rynku nieruchomości. Obniżenie stóp procentowych przez NBP i nieopłacalne lokaty bankowe, sprowokowały Polaków do poszukiwania innych sposobów zabezpieczenia majątku. Rozwiązaniem okazały się mieszkania. Dużą rolę odegrał także przymus przeniesienia pracy do domu i wdrożenia tzw. home office. Doskwierający problem braku wystarczającej przestrzeni do życia, komfortu czy naturalnego otoczenia był motywatorem do poszukiwań nowego miejsca. Ograniczenie wyjazdów i zamknięcie branży turystycznej, wywołało z kolei chęć posiadania second home, do którego można bez problemu wyjeżdżać, kiedy tylko poczujemy taką potrzebę. Wszystkie te czynniki zaowocowały wzmożonym zainteresowaniem nieruchomościami w Trójmieście. Szczególnym powodzeniem cieszą się luksusowe apartamenty z segmentu premium, które nie tylko wyróżniają się najwyższą jakością i udogodnieniami, ale są też najbardziej odporne na wahania rynku. 

W tym segmencie specjalizujemy się od dawna, nic więc dziwnego, że ubiegłoroczna tendencja wpłynęła korzystnie na wyniki naszej sprzedaży. – mówi Marek Pirsztuk, wiceprezes trójmiejskiej spółki Invest Komfort – Odnotowaliśmy ponad 30 % wzrost w stosunku do roku 2019, przy jednoczesnym zwiększeniu trendu kupna dużych mieszkań. Gdybym miał pokusić się o sporządzenie profilu lokali cieszących się największym zainteresowaniem, to z pewnością wymieniłbym tu mieszkania usytuowane w najlepszych lokalizacjach, najchętniej w strefie nadmorskiej. W ślad za adresem idzie jakość. Wymagania klientów dotyczące standardu budynków, ich estetyki, wygodnych części wspólnych i architektury zieleni wciąż rosną. Staramy się im sprostać, co również można uznać za czynnik wzrostu zainteresowania naszymi apartamentami. – dodaje.

Zainteresowanie trójmiejskim rynkiem premium jest widoczne zwłaszcza wśród inwestorów
z Warszawy i południa Polski. W stolicy ten segment rynku coraz bardziej się kurczy, a lokalizacje powoli się kończą. W Trójmieście wciąż nabiera potencjału, nie wspominając o atrakcyjności miejsca: najczystszym powietrzu w kraju, dostępie do morza i bliskości natury, do której pandemia tym bardziej nas zbliżyła.

Luksusowe apartamenty – ze strefy coworkingowej do sauny

Sceptycy wiary w trójmiejski fenomen rynku premium zdecydowanie powinni odwiedzić Gdańsk, Sopot lub Gdynię. Tamtejsi deweloperzy już dawno osiągnęli warszawski poziom luksusu, a właściwie europejski. Przykładem jest Brabank. To apartamenty w historycznym sercu Gdańska, zaprojektowane z architektonicznym kunsztem i szacunkiem do historii. Inwestycja jest położona nad rzeką Motławą, w sąsiedztwie Starego Miasta i słynnej ulicy Długiej. Projekt powstał w renomowanej pracowni Kwadrat, która odpowiada m.in. za sąsiadujące z Brabankiem, Muzeum II Wojny Światowej. Pierwszy etap inwestycji był wielokrotnie nagradzany w polskich oraz międzynarodowych, prestiżowych konkursach, w tym „International Property Awards”. Brabank to nie tylko szlachetna architektura, pocztówkowe widoki na Gdańsk i rozmach artystycznej aranżacji wnętrz. Deweloper dużo uwagi poświęcił udogodnieniom, wśród których znalazła się m.in. przestronna strefa fitness z dodatkową salą do jogi oraz przestrzenią do treningu funkcjonalnego i cardio. Po zakończonych ćwiczeniach można zregenerować się w saunie suchej, mokrej lub infrared. W inwestycji znajduje się też elegancka sala klubowa, klimatyczna biblioteka oraz strefa coworkingu, zaprojektowana specjalnie na potrzeby home office. 

Ceny mieszkań będą dalej rosnąć

Jak długo potrwa dobra passa na rynku nieruchomości? Wszystko wskazuje na to, że trójmiejski rynek dopiero rozwija skrzydła. 

Według prognoz, ceny mieszkań będą rosły w tempie 5-7 procent rocznie, czego dowody mamy na własnym podwórku. – mówi Marek Pirsztuk – Obecnie Trójmiasto jest na drugim miejscu w kraju wśród najdroższych rynków nieruchomości premium. Tu skierowane są oczy biznesu, zarówno tego zainteresowanego inwestowaniem w to, co sprawdzone i pewne, jak i tego powoli szukającego odpoczynku. Przedsiębiorcy z czasu polskiej transformacji gospodarczej coraz częściej przekazują firmy swoim dzieciom, a sami szukają spokojnego miejsca na popołudnie życia. W komfortowych warunkach, ale też w spokoju, z dobrą ofertą spędzania czasu wolnego. Trójmiasto spełnia te kryteria.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *