TRQPro – społeczność polska krypto-traderów startuje ze własną ligą

TRQPro jest pewnego rodzaju społecznością, która została stworzona przez Traderów dla Traderów. Geneza całej grupy to jesień rok 2018. Wówczas pod szyldem wspólnym zostały połączone trzy duże dyskusyjne kanały, które dotyczyły gry na giełdach, z kolei związanych z kryptowalutami zarówno z lewarem jak i także bez niego.

Społeczność głównie istnieje na Telegramie, gdzie działa obecnie, aż dziewięć dyskusyjnych kanałów właśnie o tematyce BTC. Na kanałach najliczniejszych gromadzi się jakieś 1,5 tysiąca użytkowników, którzy na temat kryptowalut dyskutują. TRQPro na dzień dzisiejszy to największa grupa darmowa Telegramowa, która zrzesza społeczność polskojęzyczną Traderów.

Czaty TRQPro

Czaty TRQPro to pewnego rodzaju przestrzeń dla samej wymiany informacji oraz doświadczeń na w zasadzie każdy temat możliwy dotyczący wszelkiej spekulacji. Użytkownicy dzielą się swoimi taktykami jeśli chodzi o rozgrywanie pozycji, analizy techniczne, strategie czy też informacje, które dotyczą walorów. Chodzi o to wszystko co znają oraz na których grają.

Wielu pośród traderów doświadczonych, którzy udzielają się na czatach utrzymuje się właśnie z rynku oraz także chętnie dzieli się posiadaną wiedzą. Sama tematyka jest na tyle obszerna, że każdy coś dla siebie znajdzie. Laicy liczyć mogą również na pomoc w obsłudze giełdowych platform, aby uniknąć mogli tracenia pieniędzy niepotrzebnego z technicznych przyczyn.

Traderzy doświadczeni mogą natomiast znaleźć mogą partnerów do wymiany pomysłów jak i także doświadczeń. Czaty na bieżąco są moderowane przez adminów grupy, którzy dbają o poziom merytoryczny dyskusji pomiędzy użytkownikami.

Liga

Na pewno inicjatywą istotną społeczności TRQPro są organizowane cyklicznie Ligi Tradingowe na platformie o nazwie BitMEX. W 2020 roku odbywać się z kolei będzie konkurs o miano – Tradera Najlepszego TRQPro właśnie na platformie BitMEX.

Odbędzie się także 9 Miesięcznych Lig – dokładnie po trzy na kwartał. Ligi rozegrane zostaną w styczniu, lutym, marcu, maju, a  także w czerwcu, lipcu, wrześniu oraz także w październiku czy też listopadzie. Pierwsza już rusza 6 stycznia. Podczas każdej z Miesięcznych Lig – uczestnicy poza zmaganiami tradycyjnymi o nagrody w BTC oraz także o statuetki będą walczyli o rankingowe punkty do kwartalnej klasyfikacji oraz klasyfikacji całorocznej.

Jeśli chodzi o system punktacji to będzie on analogiczny, jak właśnie w Formule 1. W związku z tym, aby graczy motywować do tradingu roztropnego likwidacje oraz dyskwalifikacje będą już karane ujemnymi punktami. Statuetki pamiątkowe wręczane będą pierwszej trójce każdej z Miesięcznych Lig. Osoba, która najwięcej uzyska punktów w konkretnym kwartale również wyróżniona będzie statuetką. Trofeum najwyższe przypadnie zwycięzcy rocznego rankingu.

Co jest bardzo istotne, to liga, tak jak wszystko właśnie na TRQPro jest darmowe. Jeśli chodzi o jedyne wymagania to gra na ligowym koncie założonym z wykorzystaniem tak zwanego afiliacyjnego linka raz depozyt minimalny o wartości 0,005 BTC. Większość uzbieranego fee w trakcie Ligi jest jak najbardziej przeznaczona na nagrody dla zwycięzców.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *