Ubezpieczenie od koronawirusa – Gdzie ? – Oferta Generali

Po ponad 7 dniach od ruszenia sprzedaż produktu Covid-19 przez Generali w ramach Grupowego Ubezpieczenia ochroną objęto więcej niż 10 tysięcy osób. Jak wypowiedział się na ten temat prezes Generali TU? Tego i najważniejszych informacji na temat Ubezpieczenia Covid 19 dowiesz się z niniejszego artykułu. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Spore zainteresowanie ubezpieczeniem Covid-19

Prezes Generali TU Arkadiusz Wiśniewski powiedział, że cieszy go ogromne zainteresowanie zapewnieniem ochrony swoim pracownikom. Według niego, świadczy to o ich odpowiedzialności oraz dbałości o grono pracowników. Uważa, że jest to także potwierdzenie faktu, iż ubezpieczenie może być benefitem, który firma może zapewnić swojemu zespołowi. Swoją wypowiedź prezes Wiśniewski podsumował zdaniem, że spółce zależy na byciu dobrym partnerem dla pracodawców i dostarczać im właściwe produkty, tak jak ostatnio wdrożone ubezpieczenie Covid-19.

Ubezpieczenie Covid-19 – co to takiego?

Ubezpieczenie Covid-19 jest w Generali pierwszym i jedynym do tego czasu takim produktem na rynku. Jego zadaniem jest zapewnienie ochrony na wypadek zachorowania na koronawirusa. Jest to osobne ubezpieczenie grupowe przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy zatrudniają nie mniej niż 10 pracowników. Klient sam wybiera jeden z trzech pakietów, jaki chce sponsorować swoim pracownikom – w ramach składki w wysokości 49,90 zł, 69,90 zł lub 89,90 zł za osobę za rok. Różnice między tymi pakietami są widoczne w wysokości sum ubezpieczenia. W zależności od danego pakietu, w sytuacji, gdy u jednego z pracowników zdiagnozowana zostanie choroba Covid-19, będzie mógł on liczyć na wypłatę świadczenia.

Co jeszcze jest zapewnione w ramach ubezpieczenia Generali?

Ubezpieczenie Generali obejmuje także praktyczne usługi assistance po hospitalizacji, takie jak opieka nad dzieckiem, pomoc domowa, opieka nad osobą starszą, opieka nad zwierzętami czy transport medyczny oraz konsultacje lekarza pierwszego kontaktu.

Prezes Generali powiedział także, że spółka ma świadomość tego, że wiele przedsiębiorstw podjęło decyzję o zmianie organizacji pracy i ich pracownicy wykonują swoje zadania zdalnie, we własnych domach. Część osób jest poddawana kwarantannie. Izolacja może być ciężkim przeżyciem dla wielu osób i powodować na przykład stany lękowe czy depresyjne. Dlatego w ramach ubezpieczenia Covid-19 pracownicy mogą również otrzymać pomoc psychologa w każdej sytuacji powiązanej z koronawirusem.

Najważniejsze informacje o Generali Polska

Generali Polska to część Grupy Generali, jedna z największych grup ubezpieczeniowo-finansowych. W Polsce Grupa Generali działa od 1998 roku w trzech istotnych obszarach: ochronie majątku oraz życiu klientów indywidualnych, zarządzaniu oszczędnościami emerytalnymi i ubezpieczeniami korporacyjnymi. Firma Generali ma w Polsce cztery zarejestrowane spółki. Są one następujące: Generali Finance Sp. z o.o., Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A oraz Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *