Udana końcówka roku dla Ghostrunnera

Cyberpunkowa gra akcji, Ghostrunner, przekracza linię mety 2020 roku z rewelacyjnymi wynikami. Jak informuje wydawca, All in! Games – tytuł utrzymuje się na wysokich pozycjach list sprzedażowych, a także uzyskał kilka ważnych nominacji.

All in! Games zamyka 2020 rok z sukcesami na swoim koncie. Polski wydawca poinformował o osiągnięciach publikowanych przez niego tytułów; zgodnie z szacunkami, Ghostrunner stał się jedną z najważniejszych pozycji tego roku, zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. Według serwisu Steam, Ghostrunner znajduje się w ścisłej czołówce najlepiej ocenianych cyberpunkowych gier wydanych w 2020 roku (na podstawie 91% pozytywnych recenzji zebranych od premiery gry). Świetne noty od graczy idą w parze z ciepłym przyjęciem przez media – średnia wszystkich ocen według serwisu Metacritic wynosi 81/100. Jak informowali twórcy – duże zainteresowanie przełożyło się na wysoką sprzedaż: koszt produkcji, wynoszący 2,5 mln euro, zwrócił się w ciągu kilku dni od premiery. Co więcej, tytuł nadal znajduje się na Liście Życzeń blisko miliona graczy.

– Końcówka roku stała się okazją by zebrać plony z wielu miesięcy ciężkiej pracy. Nasze gry zostały docenione przez krytyków i graczy, a do tego udało nam się odpowiednio wykorzystać promocje świąteczne, by znacząco zwiększyć sprzedaż – mówi Piotr Żygadło, Prezes notowanego na GPW wydawnictwa All in! Games. – Zespół wykonał niesamowitą pracę w końcówce roku, nie tylko nad Ghostrunnerem, ale także nad pozostałymi tytułami. Cały grudzień to praktycznie jedna wielka kampania marketingowa prowadzona na wszystkich platformach na raz. Pokazuje to jakie możliwości drzemią w zespole All in! Games i z dużym optymizmem szykujemy się do kolejnego roku – dodaje.

Zainteresowanie Ghostrunnerem nie zmalało nawet mimo wyczekiwanej grudniowej premiery jego gatunkowego brata – Cyberpunka 2077. W trakcie dominujących platformy growe wyprzedaży, Ghostrunner wciąż utrzymuje się na liście bestsellerów serwisu Steam. Renomowane zagraniczne serwisy – CNN oraz Android Central uwzględniły tytuł wydany przez All in! Games w zestawieniach alternatywnych pozycji dla graczy, którzy z różnych powodów nie mogli sięgnąć po produkcję CD PROJEKTu. Oba portale przedstawiają Ghostrunnera jako idealne zaspokojenie cyberpunkowych wrażeń, dla osób spragnionych adrenaliny i futurystycznych klimatów.

– Udało nam się skorzystać na zawirowaniach dokoła Cyberpunka. Im to na dłuższą metę nie zaszkodzi, bo Cyberpunk już teraz ma status gry-legendy. Natomiast dla nas samo pojawienie się naszego tytułu w dyskusji to konkretne korzyści wizerunkowe – mówi Piotr Żygadło.

Ghostrunner zadebiutował 27 października 2020 roku i praktycznie od razu podbił serca graczy i dziennikarzy, niecierpliwie wyczekujących wrażeń w cyberpunkowym świecie. Polski portal Gamerweb wymienia tytuł jako polską grę roku (uwzględniając wydane przez All in! Games Metamorphosis na 5. miejscu zestawienia), a serwis internetowy IGN Polska nominował Ghostrunnera w kategorii Najlepsza Polska Gra. Tytuł otrzymał również specjalną nominację od społeczności graczy portalu Steam; Ghostrunner walczy o statuetkę Steam Awards 2020 w kategorii “Najlepsza gra, w której jesteś do bani”. 

Nominacje do nagród na tym się nie kończą. Zarówno twórcy Ghostrunnera, jak i wcześniej wspomnianego Metamorphosis powalczą o Paszporty Polityki w kategorii “Kultura Cyfrowa”. Do sukcesu wydawcy All in! Games przyczyniła się również pozycja strategiczna Fort Triumph, która znalazła się w zestawieniu najlepszych gier 2020 roku serwisu PC Gamer.

O Ghostrunnerze

Przypomnijmy, że Ghostrunner został wydany na platformy PlayStation 4, Xbox One, PC (Steam, Epic Games Store i GOG) oraz Nintendo Switch. W 2021 roku będzie on dostępny także na konsole nowej generacji, a osobom, które zakupią grę na PlayStation 4 i Xbox One, przysługiwać będzie bezpłatny upgrade. Dokładna data next-genowej premiery nie została jeszcze ustalona. 

Ghostrunner to gra akcji, w której gracz wciela się w cyber-wojownika i przemierza ostatni bastion ludzkości, jakim jest wielka wieża-miasto. Zadaniem głównego bohatera jest stawienie czoła wrogom, odkrywanie sekretów super-struktury i pokonanie Klucznika. Pomóc ma w tym zaawansowana technologicznie katana, wystarczająco ostra, by zabijać wrogów jednym ciosem. Gra jest opatrzona dynamiczną ścieżką dźwiękową synthwave autorstwa Daniela Deluxe i wspiera technologię NVIDIA RTX Ray Tracing. Oferuje ona wciągające i zachwycające efekty wizualne, z jakich zwykle korzystają gry kategorii AAA.

O All in! Games

All in! Games to wydawca gier komputerowych z siedzibą w Krakowie, działający w branży growej od końca 2018 roku. Firma wydaje i tworzy wyjątkowe gry na komputery osobiste i konsole, pracując nad polskimi i międzynarodowymi projektami. All in! Games jest wydawcą takich tytułów jak Ghostrunner (One More Level, współwydawca 505 Games), Paradise Lost (PolyAmorous), Alaloth – Champions of The Four Kingdoms (Gamera Interactive) i Tools Up! (The Knights of Unity). Od 2020 roku, po połączeniu ze spółką Setanta, All in! Games jest notowany na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zapraszamy na oficjalną stronę firmy, by dowiedzieć się więcej o All in! Games.

O 505 games 

505 Games należy do globalnej grupy Digital Bros, notowanej na włoskiej giełdzie papierów wartościowych. Jest wydawcą gier komputerowych, oferujących tytuły dla szerokiej grupy odbiorców, graczy w każdym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Firma wydaje i dystrybuuje gry na konsole Sony, Microsoft, Nintendo, PC (Steam, Epic i GoG), a w swoim portfolio ma takie tytuły jak Death Stranding, Don’t Starve, Sniper Elite III, Portal Knights, Quarantine czy też Control. Posiada biura we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Chinach i Japonii, ale współpracuje z siecią partnerów dystrybucyjnych i sublicencyjnych na wszystkich innych rynkach. 

Zapraszamy na oficjalną stronę firmy, by dowiedzieć się więcej o 505 Games.

O One More Level

One More Level to krakowskie studio developerskie zajmujące się produkcją i wydawaniem gier przeznaczonych na konsole i komputery osobiste. Studio powstało w lipcu 2014 roku i od tego czasu regularnie rozwija swój potencjał rynkowy poprzez rozbudowywanie zespołu, technologii i portfolio. Obecnie zespół składa się z blisko 30 osób – są to zarówno deweloperzy z wieloletnim doświadczeniem w branży, jak i młodzi, utalentowani specjaliści.

Odwiedź oficjalną stronę firmy, by dowiedzieć się więcej o One More Level.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *