Umocnienie Bitcoina – Kurs 9.400$ przed halvingiem

Historia notowań Bitcoina dowodzi, że waluta zachowuje się niekonwencjonalnie. Najpopularniejsza z kryptowalut urosła w ciągu dwóch dni o ponad 20%. Tym samym osiągnęła najwyższy poziom od końca lutego i osiągnęła na rynku futures wartość powyżej 9,5 tysiąca dolarów.

W ten sposób nastąpił powrót do notowań z początku roku, uzyskując szansę na osiągnięcie tegorocznego szczytu, prognozowanego na okolice 10,4 tysiąca dolarów. Aby to uczynić, Bitcoin musi przebić kolejny opór, szacowany na okolice 9,6 tysiąca dolarów. W marcu, minima walutowe wzrosły już o 90%. Ogólnie rynek kryptowalut przeżywa hossę. Każdy nominał odnotowuje wzrost, przeważnie w okolicach minimum 10%.

Co przyniesie halving Bitcoina?

Dynamiczne wzrosty, odnotowywane na rynku Bitcoina sprawiły, iż domknięta została luka spadkowa kontraktów terminowych. Przetestowany został poziom 9,5 tysiąca dolarów na rynku futures. Jego śladem poszły także inne giełdy a relacja Bitcoina do dolara amerykańskiego według Bitstamp wynosi już 7% i jest bliska osiągnięcia maksymalnego wyniku z października 2019 roku, z możliwością przełamania tej strefy oporu.

Co spowodowało taki stan rzeczy? Otóż najistotniejszy wpływ na zadowolenie inwestorów wywarł nadchodzący halving. Oznacza to, że za niedługo giełda będzie świadkiem zmniejszenia emisji kryptowaluty w celu utrzymania odpowiedniej liczby monet krążących w sieci. Równie pozytywnymi wieściami okazały się informacje z parkietów Wall Street, gdzie główne indeksy umocniły się o kilka procent. Także historia przemawia za dobrymi wynikami walut sieciowych, gdyż zauważono zależność między Bitcoinem a S&P 500.

Na takie wyniki przełożyły się wiadomości o dużych postępach w ramach walki z koronawirusem. Spowodowało to zwiększenie ryzykownych zachowań wśród inwestorów, którzy przestali obracać dużymi ilościami gotówki na początku pandemii.

Wzmożona ilość transakcji umocniła amerykańską giełdę, jednocześnie lekko osłabiając dolara. Portal coinpaprica.com informuje, iż tygodniowa stopa zwrotu inwestycji w Bitcoina wynosi prawie 33%. Sumaryczna kapitalizacja rynku przekroczyła wartość 265 miliardów dolarów, przy najwyższym w historii wolumenie, osiągając najlepsze wyniki od niespełna dwóch miesięcy.

Liderzy rynku kryptowalut – OKB, Bitcoin SV, Crypto.com

Obserwując zmiany na rynku 20 największych kryptowalut można dostrzec, iż Bitcoin jest liderem jeśli chodzi o wzrost kursów. Jego zachowanie powoduje, iż coraz lepsze wyniki notują pozostałe tokeny. Wśród nich wyróżniają się takie wolumeny jak OKB, Bitcoin SV, Crypto.com, EOS oraz Bitcoin Cash. Wszystkie wymienione waluty mogą pochwalić się ponad 10-procentowym wzrostem. Tylko Bitcoin SV nie osiąga maksimum, które osiągnął na początku kwietnia, jednak testował wynik 228,54 dolarów, osiągają wyniki z marca.

Analizując obecne notowania na światowych rynkach można się przekonać, że największym wzrostom poddają się aktywa cyfrowe. Taki wynik jest skutkiem osiągania najlepszych wyników przez największe aktywa znajdującego się na tym rynku.

Show More

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *