Umowa Biomed-Lublin z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii

Spółka Biomed-Lublin podała do publicznej wiadomości informację, że podpisała umowę ramową z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii im. K. Kaczkowskiego w Warszawie. Wytwórnia Surowic i Szczepionek może zyskać na tej współpracy wiele w zakresie działalności badawczo-rozwojowej.

Umowa ramowa między Biomed-Lublin a Wojskowym Instytutem została podpisana, aby przyczynić się do efektywnej walki z chorobami. Współpraca ma na celu budowanie strategii, która będzie przyczyniała się do produkowania oraz doprowadzania na rynek produktów leczniczych stworzonych na bazie osocza ludzkiego. Osocze bowiem zawiera immunoglobuliny ludzkie, które przyczyniłyby się do wspomagania leczenia COVID-19. Leki na bazie immunoglobuliny ludzkiej przyczyniłyby się również do wspomagania innych chorób, wpłynęłyby na profilaktykę i ochronę przed groźnymi dla ludzi wirusami.

W komunikacie, który potwierdza podpisanie umowy między dwoma jednostkami, zawierają się informacje na temat celów tej współpracy. Według komunikatu nastąpi bardzo kluczowa współpraca między Biomed-Lublin a Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii, która zapewni dostęp spółce do nowoczesnego Ośrodka Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach. Ośrodek ten skupia się na badaniu najniebezpieczniejszych patogenów występujących na świecie. Są one bardzo niebezpieczne i mogą posłużyć jako baza broni biologicznej. Misją ośrodka jest również, co bardzo istotne, seria innowacyjnych badań, które są skupione w dziedzinie mikrobiologii, radiobiologii oraz toksykologii. Jego tematem badań jest także higiena środków spożywczych. Wszystkie analizy pozwoliły na znaczący rozwój nauk medycznych, biologicznych czy weterynaryjnych.

Wszystkie szczegóły współpracy Biomed-Lublin a Wojskowym Instytutem są zawarte w umowie wykonawczej dołączonej do umowy ramowej. Można mieć nadzieję, że wszelkie plany działania są dokładnie oraz wspólnie spisane, co zapewni wygodną oraz przede wszystkim skuteczną współpracę przynoszącą same korzyści. Nie ma bowiem nic ważniejszego od zdrowia, dlatego produkcja leków na popularnego koronawirusa (lub inne odmiany groźnych wirusów) jest najważniejszą kwestią.

Firmy Biomed-Lubin Wytwórnia Surowic i Szczepionek została założona w latach 50. XX wieku. To polska firma farmaceutyczna. Głównymi działaniami przedsiębiorstwa są produkcje środków leczniczych, takich jak: różnego rodzaju leki na receptę, medyczne wyroby, a także laboratoryjne odczynniki najczęściej stosowane w biochemicznych laboratoriach oraz medycznych laboratoriach. Na głównym rynku GPW Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest notowana od 2015 roku. Jest to bardzo prężnie rozwijająca się firma, która po podpisaniu umowy ramowej z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii zyska naprawdę wiele. Mnóstwo korzyści wpłynie nie tylko na ich renomę, ale przede wszystkim na zdrowie Polaków, którzy będą mogli cieszyć się z dostępu do nowoczesnej medycyny.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *