USA – wybory prezydencie to kluczowe wydarzenie dla ceny dolara

Dolar amerykański pomimo wciąż trwającej słabości nie powinien w żadnym wypadku wpaść w bessę długoterminową.

Analitycy HSBS uważają, że amerykański dolar (USD) narażony jest na ryzyko spadku i to w najbliższym czasie. Jednak jednocześnie nie wierzą, że dolar wejdzie długoterminową oraz sekularną bessę. Jednocześnie wszelcy analitycy z MUFG Banku ostrzegają, iż polityczne zawirowania w Stanach Zjednoczonych mogą zagrozić znacznie sile amerykańskiej walucie i to w najbliższych tygodniach. DXY (indeks dolara) pod koniec tygodnia odbił zamykając dokładnie szósty z rzędy spadkowy tydzień w okolicach 93,50.

– Dolar zagrożony spadkiem dalszym, ale nie wejdzie w żadnym wypadku w rynek długoterminowy niedźwiedzia,

– Dolar NZD i AUD będą o wiele silniejsze niż CAS, GBP oraz EUR,

– W przypadku zwycięstwa nieznacznego Joe Bidena, Trump zakwestionuje najprawdopodobniej samą legalność wyborów.

Na kursie USD (dolara) nie czas na bessę HSBC

W przypadku dolara bodźce dalsze fiskalne w Stanach Zjednoczonych zapewnić mogą wzrost cykliczny lub też jego osłabienie względem na nastroje, które są związane z ryzykiem. Na razie reakcja ostatnia wydaje się dużo bardziej prawdopodobna, szczególnie biorąc pod uwagę sentyment dominujący risk-on. Innymi słowy, dolar w najbliższym czasie może zostać zagrożony spadkiem, ale nikt nie uważa, że wejdzie w rynek niedźwiedzia długoterminowy.

Eksperci również dolali, że to nie jest czas na bessę na rynku dolarowym. Ich scenariuszem podstawowym jest dużo większe zróżnicowanie walutowych kursów w stosunku do dolara w G10. Twierdzą, że waluty to jest NZD oraz AUD będą o wiele silniejsze niż GBP, CAD oraz EUR.

Wybory w Stanach Zjednoczonych 2020: zwycięstwo Bidena, a wszelkie konsekwencje dla USD – MUFG

Analitycy MUFG Banku zwrócili uwagę, że nie ma zbyt wyraźnego schematu zachowania USD w okresie 3 miesięcy poprzedzających wybory. Jednak ostrzegają, że wszelkie polityczne zawirowania w Stanach Zjednoczonych mogą zagrozić znacząco dolarowy.

W przyszłym tygodniu będzie tak naprawdę niezmiernie ważny moment przed prezydenckimi wyborami w Stanach Zjednoczonych 3 listopada, a sam Joe Biden ma ogłosić swojego między innymi potencjalnego wiceprezydenta.

Rynki muszą się przygotować na naprawdę potencjalny okres zamieszania po wyborach. Im wynik bliższy w scenariuszu zwycięstwa Bidena, tym znacznie większe prawdopodobieństwo, że Donald Trump zakwestionuje zasadność wyniku, co podnosi z kolei samą perspektywę społecznych niepokojów wśród wszelkich zwolenników Donalda Trumpa.

Amerykański dolar osłabł nieznacznie w odpowiedzi na tweet czwartkowy Donalda Trumpa o przełożeniu wyborów. Jednak w ocenie wielu ekspertów tenże scenariusz wyborczych zawirowań nie jest kompletnie uwzględniony w wycenach obecnych.

Większy wolumen korespondencyjnych głosów spowolni niewątpliwie proces uzyskania wyniku ostatecznego, co również jest bardzo ważnym problemem potencjalnym. To będą niesamowicie zacięte wybory.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *