USA – wybory prezydencie to kluczowe wydarzenie dla ceny dolara

Dolar amerykański pomimo wciąż trwającej słabości nie powinien w żadnym wypadku wpaść w bessę długoterminową.

Analitycy HSBS uważają, że amerykański dolar (USD) narażony jest na ryzyko spadku i to w najbliższym czasie. Jednak jednocześnie nie wierzą, że dolar wejdzie długoterminową oraz sekularną bessę. Jednocześnie wszelcy analitycy z MUFG Banku ostrzegają, iż polityczne zawirowania w Stanach Zjednoczonych mogą zagrozić znacznie sile amerykańskiej walucie i to w najbliższych tygodniach. DXY (indeks dolara) pod koniec tygodnia odbił zamykając dokładnie szósty z rzędy spadkowy tydzień w okolicach 93,50.

– Dolar zagrożony spadkiem dalszym, ale nie wejdzie w żadnym wypadku w rynek długoterminowy niedźwiedzia,

– Dolar NZD i AUD będą o wiele silniejsze niż CAS, GBP oraz EUR,

– W przypadku zwycięstwa nieznacznego Joe Bidena, Trump zakwestionuje najprawdopodobniej samą legalność wyborów.

Na kursie USD (dolara) nie czas na bessę HSBC

W przypadku dolara bodźce dalsze fiskalne w Stanach Zjednoczonych zapewnić mogą wzrost cykliczny lub też jego osłabienie względem na nastroje, które są związane z ryzykiem. Na razie reakcja ostatnia wydaje się dużo bardziej prawdopodobna, szczególnie biorąc pod uwagę sentyment dominujący risk-on. Innymi słowy, dolar w najbliższym czasie może zostać zagrożony spadkiem, ale nikt nie uważa, że wejdzie w rynek niedźwiedzia długoterminowy.

Eksperci również dolali, że to nie jest czas na bessę na rynku dolarowym. Ich scenariuszem podstawowym jest dużo większe zróżnicowanie walutowych kursów w stosunku do dolara w G10. Twierdzą, że waluty to jest NZD oraz AUD będą o wiele silniejsze niż GBP, CAD oraz EUR.

Wybory w Stanach Zjednoczonych 2020: zwycięstwo Bidena, a wszelkie konsekwencje dla USD – MUFG

Analitycy MUFG Banku zwrócili uwagę, że nie ma zbyt wyraźnego schematu zachowania USD w okresie 3 miesięcy poprzedzających wybory. Jednak ostrzegają, że wszelkie polityczne zawirowania w Stanach Zjednoczonych mogą zagrozić znacząco dolarowy.

W przyszłym tygodniu będzie tak naprawdę niezmiernie ważny moment przed prezydenckimi wyborami w Stanach Zjednoczonych 3 listopada, a sam Joe Biden ma ogłosić swojego między innymi potencjalnego wiceprezydenta.

Rynki muszą się przygotować na naprawdę potencjalny okres zamieszania po wyborach. Im wynik bliższy w scenariuszu zwycięstwa Bidena, tym znacznie większe prawdopodobieństwo, że Donald Trump zakwestionuje zasadność wyniku, co podnosi z kolei samą perspektywę społecznych niepokojów wśród wszelkich zwolenników Donalda Trumpa.

Amerykański dolar osłabł nieznacznie w odpowiedzi na tweet czwartkowy Donalda Trumpa o przełożeniu wyborów. Jednak w ocenie wielu ekspertów tenże scenariusz wyborczych zawirowań nie jest kompletnie uwzględniony w wycenach obecnych.

Większy wolumen korespondencyjnych głosów spowolni niewątpliwie proces uzyskania wyniku ostatecznego, co również jest bardzo ważnym problemem potencjalnym. To będą niesamowicie zacięte wybory.

Show More

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *