Visa i szwajcarski startup wprowadzają kartę płatniczą kryptowalutową

Czy powstanie kolejna karta Visa kryptowalutowa? Jesteśmy tego bardzo ciekawi. Mamy oczywiście nadzieję, że tak.

Startup szwajcarski Eidoo współpracuje z Visa Europe po to, aby wydać nową kryptowalutową kartę debetową Visa. Zapowiada się bardzo zachęcająco.

Eidoo oferuje nową kartę kryptowalutową Visa. Jak będzie ona wyglądała? Chętnie zapoznamy się ze szczegółami.

Co więcej karta umożliwi wykorzystanie stablecoinów w transakcjach codziennych.

Eidoo oraz Visa łączą swoje siły

Szwajcarski startup kryptowalutowy o nazwie Eidoo na rynek wprowadzi całkiem nową płatniczą kartę VISA. Karta ta ma wykorzystywać stablecoiny, które są regulowane przez prawo, bezpośrednio do konwersji kryptowalut na fiaty. Tym samym będą umożliwione zakupy codzienne za pomocą walut cyfrowych.

Karta Eidoo już została zatwierdzona przez prawdziwego giganta na rynku płatności – VISA. Przedstawiciele Eidoo powiedzieli Cointelegraph, że ta nowa usługa umożliwi, aż 40 milionom klientów VISA szybkie akceptowanie w praktyce wszelkich kryptowalut.

Thomas Bertani, który jest dyrektorem generalnym Eidoo dodał także, że współpraca firmy z Visa to tak naprawdę część partnerstwa Eidoo z Contis. Jest to główny członek Visa Europe oraz także posiadacze licencji na obsługę wszelkich e-pieniędzy. Dowiedzieliśmy się także, że Visa zatwierdziła całą procedurę wydawania wszelkich kart przez Contis, a do tego także proces konwersji kryptowalut właśnie na fiaty, co obejmuje monety regulowane typu stablecoin, które są emitowane przez Moneyfold. Jest to firma brytyjska z rynku finansowych usług, która posiada siedzibę w Wielkiej Brytanii.

Ludzie tak naprawdę mają dany token. Następnie sprzedają go za stablecoina. Oczywiście za pośrednictwem DEX, takich jak na przykład Uniswap. Stablecoin, który jest uzyskany w jego wyniku jest księgowany zgodnie z kursem wymiany jeden do jednego. Tak naprawdę 1 Moneyfold EUR jest równy 1 EURO na kryptowalutowej karcie, kiedy to następuje płatność. Takiego wyjaśnienia udzielił nam CEO Eidoo.

Nikola Tchouparoy, która jest współzałożycielem oraz dyrektorem generalnym Moneyfold, podkreśliła bardzo mocną wyjątkowość tego projektu Eidoo.

Powiedziała, że po raz pierwszy tak naprawdę zapleczem kryptowalutowej karty zostanie stablecoin.

A jak można dostać kartę?

Aby w ogóle zamówić kartę Eidoo i to w przedsprzedaży, to użytkownicy zastawić muszą w sieci bądź też „spalić” token natywny EDO Eidoo. Zależnie od samego planu karta Eidoo wymaga, aby dany użytkownik spalił 100 EDO lub też postawił w sieci dokładnie 25 000 tysięcy tokenów.

Okazuje się, że zainteresowanie projektem znaczne może być. Pokazuje także, że sama adopcja kryptowalut rośnie i to w bardzo dużym stopniu. Wiele osób się tego nie spodziewało. Jednak tak naprawdę zainteresowanie jest wręcz ogromne. Czy należysz do osób zainteresowanych? Jeśli tak, to powyższy artykuł na pewno będzie dla Ciebie pomocny oraz także interesujący. Znajduje się tutaj wiele ciekawych informacji.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *