Warren Buffet cały czas skupuje akcje Band of America

Berkshire Hathaway nie zwalnia tempa i po raz kolejny kupuje akcje Band of America. Tym razem przygarnęli oni w swoje posiadanie w dniach między 31 lipca a 4 sierpnia aż 13,6 milionów akcji, których łączna kwota wynosi 337 milionów dolarów. Uśredniona cena zakupu jednej akcji liczyła 24,81 dolarów. Warto zaznaczyć, że Berkshire Hathaway znajduje się w posiadaniu aż 1,03 miliarda akcji BofA. Sam Fed wyraził zgodę na powiększenie udziału holdingu Warrena Buffeta w banku aż do 24,9%.

Buffet wciąż wierzy i liczy na zysk

BofA wciąż może liczyć na zastrzyk gotówki od holdingu Warrena Buffeta, który pozytywnie spogląda na bank w dłuższej perspektywie. Ostatnia inwestycja Berkshire w akcje banku, która miała miejsce między 20 a 30 lipca wyniosła ponad 1,7 miliarda dolarów. Średnia cena za akcję w tym okresie wyniosła 24,24 dolarów. Natomiast akcje, które holding zakupił w pierwszych dniach sierpnia posiadałby już nieco wyższą cenę, gdzie średnia wyniosła 24,81 dolarów.

Całkowity więc udział holdingu Warrena w BofA wynosi aż 1,03 miliarda akcji, co stanowi 11,9% ogółu. Na ten moment, gdy pod uwagę weźmiemy środowe zamknięcie i cenę akcji z tamtego okresu, to całkowita wartość pakietu liczy aż 26,15 miliardów dolarów.

Determinujący wpływ na kolejne zakupy Berkshire Hathaway w Banku of America miała decyzja, która została podjęta niedawno przez Bank Rezerw Federalnych. W kwietniu w miejscowości Richmond, Berkshire Hathaway otrzymało pozwolenie na zwiększenie swojego udziału w BofA aż do 24,9%.

Początki inwestycji holdingu Warrena Buffeta w Bank of America datuje się na 2011 rok, ponieważ właśnie wtedy Warren Buffet podjął decyzję o zakupie uprzywilejowanych akcji banku, które na tamten czas warte były 5 miliardów dolarów oraz warrantów na aż 700 milionów zwykłych akcji.

Co ciekawe, BofA w obecnym roku uplasowało się na niechybnej trzeciej pozycji, pod względem utraty kapitalizacji rynkowej, która dotyczyła wszystkich z giełdy amerykańskiej. Strata wyniosła aż 115 miliardów dolarów. Jednak spoglądając na ostatnie wydarzenia można stwierdzić, że Wyrocznia z Omaha wciąż wieży i nie utraciła nadziei w gospodarkę Stanów Zjednoczonych.

Wzrost akcji BofA o 4,44% w trakcie ostatnich 10 dni

Warren Buffet udzielił bardzo interesującej wypowiedzi w maju tego roku. Był on wręcz przekonany o tym, że Ameryka podąża w dobrym kierunku, a banki przyjęły odpowiednią strategię do walki z obecną na tamten czas sytuacją.

W zasadzie Ameryki nic nie może zatrzymać. Amerykański cud, amerykańska magia zwyciężała zawsze, a teraz zrobi to po raz kolejny. Uważam, że zachowanie banków jest bardzo dobre i są one w bardzo dobrej formie – to słowa Buffeta z maja tego roku.

Holding Warrena Buffeta podjął decyzję w lipcu tego roku o przejęciu aktywów, należących do amerykańskiego przedsiębiorstwa energetycznego Dominion Energy. To właśnie to przedsiębiorstwo odpowiada za dostarczanie gazu ziemnego i energii elektrycznej na zachodzie Stanów Zjednoczonych,

Wszelkie transakcje i ruchy, które zostały wykonane w lecie doprowadzą do ograniczenia ilości wolnej gotówki, której ilość Berkshire Hathaway w marcu tego roku wynosiła 137 milionów dolarów.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *