Więcej gamingu na GPW! Playway przekroczył wycenę 2 miliardów PLN!

Wśród inwestorów na GPW coraz większą popularność zyskują spółki produkujące gry komputerowe. W przeciągu ostatnich 2 lat zmieniło się postrzeganie sektora gamingu, nie jest to już jedynie CD projekt! Do elity gamingowej na GPW dołączyła kolejna trójka bardzo solidnych graczy: PlayWay, Ten Square Games oraz 11bit Studio.

Playway pokonał barierę 2 miliardów złotych!

W ostatnich tygodniach statysty rynku odnotowali poziom wyceny PlayWay na ponad 2 miliardy złotych, tym samym PlayWay stał się droższy niż JSW (!). Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż Ten Square Games w przeciągu najbliższych kilku tygodni również przekroczy barierę magicznych 2 mld zł.

Bardzo głośnym echem pośród graczy giełdowych odbiła się informacja, iż kapitalizacja CDProjekt przekroczyła magiczne 30 mld zł. Naturalnie kwota ta robi bardzo duże wrażenie, jednak gdy zostanie przełożona na wartość innych przedsiębiorstw to robi jeszcze większe wrażenie. CDProjekt jest wart więcej niż Bank ING czy Pekao SA (!). Jeśli notowania CDP nie załamią się w najbliższym czasie, a notowania Santander oraz PKN Orlen spadną o kilka procent, to CDProjekt zostanie trzecią największą polską spółką notowaną na GPW oraz największą spółką, która jest w prywatnych rękach.

Magia rosnących notowań giełdowych spółek gamingowych robi wrażenie nie tylko na inwestorach giełdowych czy obserwatorach rynku, lecz również na samych biznesmanach! Nie jest przypadkiem, iż największym debiut giełdowy 2019 roku należał do spółki gamingowej BoomBit.

Debiut w drodze czyli wejście Games Factory na GPW

Games Factory jest spółką gamingową, która chce wejść na GPW. W ostatnim czasie Games Factory wraz z Ultimate Games zaczęli rozwijać portfolio gier, które związane jest z wirtualną rzeczywistością . Obie firmy są na dobrej drodze, aby już w pierwszym półroczu zasilić grono spółek gamingowych znajdujących się w głównym pakiecie- obecnie jest ich 10.

Duży gracz sektora gamingowego

Polskie debiuty spółek gamingowych na giełdzie, nie zmienią w żaden sposób obecnego układu sił wśród czwórki największych spółek gamingowych na świecie. Jednak zmiany w sektorze gamingowym, mogą zmusić rosyjskiego potentata gamingowego 1C Entertainment do zmiany swoich planów. Rosyjski 1C Entertainment planował debiutu na GPW w 2019 jednak długie procedowanie prospektu finansowego w KNF wykroczyło poza okres, który był planowany na pozyskiwanie finasowania na kolejne projekty.

Jednak spółka 1C Entertainment poczyniła działania, dzięki którym zarząd spółki będzie mógł wejść na GPW w najbardziej odpowiednim momencie.

Techland ważny debiutant na giełdzie?

Pośród spółek z branży gamingowej niestety brakuje podmiotu, który znajdzie się pomiędzy wysoko notowanymi (PlayWay i Ten Square Games, CDProjekt), a resztą spółek gamingowych znajdujących się na giełdzie.

Od jakiegoś czasu mówi się o nowej spółce gamingowej Techland. Według bardzo wielu znawców rynku gamingowegopojawienia się spółki Techland na GPW jest tylko kwestią czasu. Dzięki debiutowi Techland na GPW inwestorzy będą mieli bardzo szerokie portfolio spółek od tych produkujących gry, aż po drobne start-up.

Wyceny spółki Techland w zeszłym roku oscylowały w okolicy około 8 mld zł, jednak w związku ze zbliżająca się premierą nowej gry Dying Light  wycena spółki może wzrosnąć, aż do powyżej 10 mld zł.

Rok 2020 na GPW może być bardzo ciekawy z powodu dużej liczby debiutów sektora gamingowego.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *