Wielki powrót Sylwestra Suszek, zasiądzie na fotelu prezesa BitBay

Objęcie funkcji prezesa jednej z najbardziej aktywnych firm na rynku cyfrowej waluty, postanowiliśmy przeprowadzić rozmowę z Sylwestrem Suszkiem. Tematem rozmów był Bitcoin a w szczególności jego przeszłość a także przyszłość.

Początki BitBay sięgają roku 2014. Otwarcie miało miejsce w Katowicach. Jak to wyglądało z waszej perspektywy? Z tego co pamiętam byliście nieco zestresowani… Czy z założenia liczyliście na taki sukces?

Każdy rozpoczynając jakąś działalność liczy na sukces. Nie spodziewałem się tylko, że nastąpi on tak szybko i będzie aż tak sukcesywny. Jednakże pamiętajmy, że kryptowalutą zajmuję się od wielu lat, wiedziałem w co się pakuje i jakie są szanse a jakie ryzyko.

Co wpływa na sukces BitBay? Co doprowadziło do upadku takich podmiotów jak Bitmarket czy Bitcurex?

Jasne, że pamiętam wymienione podmioty. Były to giełdy działające przed BitBayem. Jednakże, nie utrzymały się. Co było powodem, nie znam dokładnych danych, jednakże przypuszczam, że zawiodły zabezpieczenia przed spadkiem kursu. Ponadto, przypuszczam, żę ich inwestycję w rozwój firmy były sprowadzone do minimum. Jednakże, jednoznacznej odpowiedzi odnośnie upadku tych giełd nie potrafię udzielić..

Czy panujące niezrozumienie kryptowalut a także strach przed ich rozpowszechnieniem się ma wpływ na aktualne regulacje prawne? Czy spotkania z politykami oraz urzędnikami od początku naznaczone były niepowodzeniem?

Cyfrowa waluta wciąż zyskuje na popularności. Bez oporów możemy stwierdzić, że staje się instrumentem finansowym. Można przyjąć, że nasz kraj jest oporny na zmiany, stąd brak rozwoju pod kontem cyfrowej waluty. Jednakże, z roku na rok świadomość ludzi wzrasta. Polacy podchodzą do nowości z dystansem, jednakże nie brakuje im ciekawości. Choć rząd nie jest przychylny na innowacyjne rozwiązania, nie jest w stanie zatrzymać niektórych działań. Osobiście twierdze, że potrzeba czasu aby rząd polski zainteresował się tematyką kryptowalut. Jednakże nie wyklucza to tego, że w przeciągu lat zainteresowanie rządu, kryptowaluta wzrośnie.

Czy rozważasz powrót na stanowisko prezesa BitBaya?

Zapewne będzie to sporym zaskoczeniem, ale ta decyzja została podjęta z końcem 2019 roku. Od stycznia jestem ponownie prezesem. Cała procedura trwa i obecnie jestem na etapie przejmowania wszystkich obowiązków.

Posiadamy wiedzę odnośnie dywersyfikacji inwestycji. Z naszej wiedzy wynika, że posiadasz zarówno własną rozlewnie wody jak i markę modową. Czy taka sama sytuacja jest w stosunku do giełdy?

Odnośnie inwestycji stricte giełdowych mogę uznać się za tradera. Przede wszystkim mam ogromny szacunek do Bitcoina, gdyż wiele mu zawdzięczam. Z wszystkich kryptowalut, które posiadam właśnie Bitcoina mam najwięcej. Ufam mu. Ponadto inwestuje również w inne kryptowaluty. Bitcoin jest jednym z nielicznych popularnych projektów w które zainwestowałem. Swoje inwestycje pokładam w raczej mniej popularne projekty.

Czy według Ciebie Bitcoin utrzyma swoją pozycję? Czy jednak inne kryptowaluty mają szansę prześcignąć go?

Według mnie Bitcoin przez wiele lat utrzyma status lidera na rynku cyfrowej waluty. Pojawia się on w wielu projektach ponadto cała jego struktura, technologia jest wciąż rozwijana.

Kończąc naszą rozmowę, jak widzisz przyszłość Bitcoina?

Jesteśmy przed halvingiem. Jak wiemy z doświadczeń największe wzrosty następowały właśnie po halvingu. Patrząc na to co się aktualnie dzieje, jestem przekonany, że w przeciągu dwóch lat wartość Bitcoina wzrośnie do 100 000 USD…

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *