Wieloryby bitcoinowe zalewają rynek

Według ostatnio przeprowadzonych badań razem ze wzrostem ceny Bitcoina, liczba wielorybów bitcoinowych naprawdę szybko rośnie. Osiąga w tym roku swój najwyższy poziom w całej historii. Tymczasem jednak po pojawieniu się tak zwanego „złotego krzyża”, kurs BTC rośnie o blisko pięć procent w dwadzieścia cztery godziny. Tym samym odzyskujemy straty weekendowe oraz poziom 10 000 USD.

O czym powiemy sobie w tym artykule? Na pewno zajmiemy się tematem odzyskania 10 000 USD przez BTC po pojawieniu się „złotego krzyża”. Pokażemy także jak wieloryby bitcoinowe rosną w siłę.

Bitcoin odzyskuje 10 000 USD bezpośrednio po pojawieniu się znanego już „złotego krzyża”

W efekcie weekendowego oraz gwałtownego załamania się kursu wiodącej kryptowaluty, Bitcoina moneta ta spadła o ponad 800 USD w dół – z poziomu powyżej 10 300 USD do jedynie 9500 USD. Na to wszelkie altcoiny czołowe także zareagowały spadkami naprawdę silnymi.

Po korekcie weekendowej kursu, nastąpiło wczoraj odwrócenie, a ruch silny w gołe pozwolił tej najstarszej kryptowaluty powrócić nad barierę psychologiczną 10 000 USD. I to już trzeci raz w tym roku Po wzroście dokładnie o 4,8 procent w ciągu ostatniej dobry, cena Bitcoina dzisiaj wzrosła do 10 180 USD. Kurs obecnie wynosi 10 135 USD.

Analityk Crypto Michael sugeruje, że jeśli sam kurs się utrzyma powyżej 10 000 USD, to inwestorzy się będą starać zamknąć lukę CME na poziomie wynoszącym 10 460 USD.

Jak donosił z koelu wczoraj bardzo popularny analityk CryptoBull, na samym wykresie pojawił się rzadki wzrostowy sygnał tak zwany „złoty krzyż”. Tenże sygnał pojawia się, gdy pięćdziesięciodniowa średnia – krocząca przekracza na pewno 200 dniową średnią kroczącą. Ten wskaźnik długoterminowy zdarzył się zaledwie kilka razy w całej historii BTC oraz poprzedzał rajdy znaczące. Oczekiwany halving oraz „złoty krzyż” wyglądają niczym przepis na rajd, nowe ATH ora nowy roczny szczyt.

Wieloryby bitcoinowe rosną w siłę

Jak wynika z przeprowadzonego ostatnio badania IntoTheBlock, liczba wielorybów bitcoinowych, którzy w swoim portfelu posiadają co najmniej 100 Bitcoinów, już wzrosła o ponad cztery procenty w przeciągu roku oraz właśnie osiągnęła najwyższy poziom w historii – 14 535.

Najistotniejsze jest to, że liczba wielorybów dużych, posiadających ponad 1000 BTC, wzrosła w czasie tym o prawie 32% oraz się zbliża do obecnie rekordowego poziomu z roku poprzedniego. Obecnie ona wynosi 2041, co tak naprawdę oznacza, że ponad 2 tysiące inwestorów posiada monety o wartości przekraczającej 10 milionów dolarów. Oczywiście biorąc sobie aktualny kurs pod uwagę.

Badacze również piszą, że zaledwie 2 wieloryby posiadają aż łącznie 2,4 procent podaży całkowitej kryptowaluty, czyli ponad 437 tysięcy monet, o wartości, która przekracza 4,4 miliarda dolarów. Z kolei zaś 39 innych, inwestorów mniejszych kontroluje 8,8 procent podaży całkowitej, a więc ponad 1,6 miliona monet, obecnie wartych około 16,3 miliarda dolarów.

Jak badacze piszą, rosnąca liczba wielorybów się zbiega ze wzrostem ceny kryptowaluty, która już zyskała w ciągu roku 159 procent.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *