Wiemy, kiedy na rynek wchodzi Drift21. Akcje ECC Games rosną o 21%.

28 kwietnia wieczorem ECC Games ogłosił datę sprzedaży sztandarowego produktu firmy: gry „Drift21”. Projekt pojawi się na platformie Steam 7 maja 2020 roku w trybie wczesnego dostępu („early access”). Po tej informacji kurs akcji ECC Games zanotował wzrost o ponad 21% (dane z godz. 11:30). Oznacza to osiągnięcie w tej sesji historycznego maksimum.

W oficjalnym komunikacie prezes firmy, Piotr Wątrócki, powiedział: „Projekt jest praktycznie gotowy, pracujemy nad ostatnimi szlifami. Wyścigi driftowe są dziś uważane za najszybciej rozwijający się sport motorowy na świecie. Mamy nadzieję, że nasza propozycja, w której gracz zasiądzie za kierownicą własnego sportowego samochodu i zmierzy się z przeciwnikami na legendarnych japońskich torach EBISU, zyska zainteresowanie wielu fanów driftu oraz szybkiej jazdy”.

Ile ma kosztować „Drift21”?

Znana jest już cena gry- to 24,99 USD, 22,49 GBP lub 24,99 €.

Jeśli chodzi o nowości, to ECC Games zdobyło licencje na wykorzystanie znaków towarowych najbardziej znanych wśród drifterów marek, takich jak Nissan, BMW, Mazda i Subaru. Fakt ten wpływa na zwiększenie wrażenia realizmu w grze i co za tym idzie, przychodów ze sprzedaży. Premierowo „Drift21” oferuje możliwość podszkolenia umiejętności driftu w trybie ćwiczeń i wiele trybów rozgrywki z różnymi wyzwaniami. Gracz ma także do dyspozycji lakiernie i warsztat, w którym zbuduje driftowóz.

Będą nowe tryby i modele aut

Prezes Wątrócki dodaje, że firma pracuje nad rozwiązaniami, które poprawią rozwój produkcji i zapewnią rozrywkę na najwyższym światowym poziomie. ECC Games rozpoczęło we wrześniu 2019 współpracę z Ecumaster, firmą wspierającą działania związane z tuningiem dostępnych w grze samochodów. Wątrócki wspomina też o ścisłej współpracy z teamem Drift Patriot i jego członkiem Pawłem Groszem, wicemistrzem serii Drift Open 2017. Zespół ECC Games będzie sukcesywnie, po uruchomieniu early acces, dodawać nowe tryby rozgrywki, nowe modele samochodów i torów wyścigowych. Gracze będą mieć wpływ na kluczowe funkcje w grze- jej twórcy będą je udoskonalać zgodnie z sugestiami i wskazówkami.

ECC Games na giełdzie

Podczas sesji 29 kwietnia 2020 roku kurs akcji ECC Games osiągnął aż 5,19 zł za akcję, co jest najwyższą wartością w historii. Półtora miesiąca temu kurs wynosił zaledwie 1,17 zł, co oznacza wzrost o ponad 360% i kapitalizację Spółki około 100 mln zł.

Oczekiwania rynku w związku z premierą są ogromne, zwłaszcza biorąc pod uwagę pozycję „Drift21” na wishliście Steam i to, że gra debiutuje w trybie early access. Wskazane byłoby kontrolowanie pozycji gry na wishliście i wszelkie związane z nią działania promocyjne, chociaż pełny marketing dopiero nastąpi.

505 Games- światowy lider

„Drift21” wydało 505 Games, będące częścią koncerny Digital Bros. Jest to firma znana przede wszystkim z gier na czołowe platformy sprzętowe, ale również konsole przenośne i urządzenia mobilne. Dzięki wsparciu marketingowemu PlayWay oraz kooperacji z potężnym partnerem ECC Games ma szansę dotarcia do większej grupy docelowej, a co za tym idzie zwiększenia sprzedaży.

505 Games to wydawca gier, będących hitami na całym świecie. Prezes ECC Games liczy nie tylko na dostarczenie satysfakcji graczom, ale także na dobre wyniki sprzedażowe.

O ECC Games

Podstawową działalnością studia deweloperskiego ECC Games S.A. jest tworzenie gier na PC i platformy mobilne. Są znani chociażby z „Car Mechanic Simulator”. Na giełdzie zadebiutowali na rynku NewConnect w lutym 2019 r.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *