WIG20 w czwartek traci 1,3 procent. JSW jest liderem spadków

Bardzo duże spadki na polskiej giełdzie na samym początku dzisiejszej sesji. Wszystkie indeksy polskie tracą znacznie na wartości.

Musimy przyznać, że sesja czwartkowa przebiega pod znakiem tak zwanych niedźwiedzi. Indeksy główne GPW znacznie tracą na swojej wartości. WIG20 traci po godzinie kwadransach handlu aż 1,3 procenta. Z kolei WIG 1,4 procenta. Nie możemy zapomnieć także o mWIG40, które straciło 1,5 procenta, a sWIG80 pod kreską jest, aż o 1,6 procenta. Tak naprawdę to tylko dwóch z dwudziestu komponentów, które wchodzą w skład indeksu WIG20 jednak zyskują na wartości. Zdecydowanie najlepiej poradziło sobie LPP ze wzrostem 0,6 procenta, a z kolei najsłabiej JSW ze spadkiem wynoszącym – 5,5 procenta.

  • Naprawdę spore spadki na GPW na samym początki sesji czwartkowej,
  • Z grona komponentów WIG20, zyskuje najmocniej LPP, bo 0,7 procenta, a najwięcej traci JSW – 5,5 procenta.
  • W gronie samym komponentów mWIG40, zdecydowanie najlepiej sobie radzi Intercars. Zyskuje on dokładnie 3,4 procenta, a z kolei najsłabiej – 12,7 procenta Biomed-Lublin.

Nagranie z otwarcia samego notowań czwartkowych, możemy sobie obejrzeń poniżej. Cały cykl nagrań „Otwarcie GPW” odbywa się każdego dnia. Rozpoczyna się o godzinie 8:55 i możemy go oglądać na żywo bezpośrednio na głównej stronie Comparic.

WIG20 na czerwono. JSW najmocniej traci

Z grona wszelkich komponentów WIG20, po dokładnej godzinie kwadransach handli, najmocniej swoje walory tracą JSW (-5,5 procent), Tauron (-3,4 procent) oraz PGNiG (-2,8 procent). LPP najwięcej zyskuje. Mowa tutaj o wzroście +0,6 procenta.

Największe spośród wszystkich obrotów z grona komponentów WIG20 zostało odnotowanych na walorach CD projekt. Mowa tutaj o osiemdziesięciu czterech milionach złotych. Nie możemy także zapomnieć o KGHM z dokładnie dwudziestoma dziewięcioma milionami złotych.

WIG: Vistal Gdynia oraz także Sopharma zyskują możliwie najwięcej. INC oraz także Work-Service pozostali liderami spadków

Na rynku szerokim po stronie wzrostowych spółek wyróżniają się na pewno akcje Vistalu. To właśnie akcje tej firmy zyskują +22,5 procenta. Z grona notowanych spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych, tracą najmocniej akcje INC bo, aż – 18,2 procenta.

Walory CD Projekt z możliwie największym obrotem na giełdzie

Po dokładnie godzinie handlu, największe obroty zostały odnotowane na walorach CD Projekt oraz dokładnie wynoszą one aż osiemdziesiąt cztery miliony złotych. Zdecydowanie mniejsze obroty zostały odnotowane na akcjach XTB, który jest drugi w tymże zestawieniu. Tutaj dla porównania mamy kwotę 47 miliona złotych. Musimy przyznać, że kwoty te są imponujące.

Co więcej musimy także przyznać, że ciekawie się dzieje na tym rynku. Co jak co, ale raczej będziemy to wszystko obserwować z dużym zaciekawieniem. W zasadzie, to niczego nie możemy być pewni. Jest to moment bardzo ciekawy, który ma wpływ na naszą zwiększoną ciekawość. Naprawdę zapowiada się ciekawie.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *