Wonga.pl – opinie o chwilówce

Wonga.pl dzięki wysokiej jakości świadczonych usług została wielokrotnie nagrodzona w wielu konkursach. Firma ta specjalizuje się w krótkoterminowych pożyczkach internetowych. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność na terenie Wielkiej Brytanii w 2007 roku, gdzie po raz pierwszy udzieliła pożyczki online. Warto zaznaczyć, że za pośrednictwem tej witryny, chwilową pożyczkę wzięło już 7 milionów Brytyjczyków. 

Wonga.pl – Nasza recenzja i opinie klientów

Na polskim rynku firma skutecznie wpisała się w kanon zaufanych firm pożyczkowych. Polacy mają do dyspozycji pożyczki krótkoterminowe w kwocie od 50 do 2500 zł, a także pożyczki ratalne w kwocie do 3000 zł. Okres spłaty pożyczki również jest bardzo atrakcyjny, wynosi on od 1 do 60 dni dla pożyczki krótkoterminowej lub do maksymalnie 12 miesięcy dla ratalnej. 

PIERWSZA ZA 10zł!  3.000 zł na 60 dni

Limit kwoty pożyczki: 50 – 20.000 zł

Limit czasu na spłatę: 1 dzień – 60 mc   (pierwsza do 60 dni)

Wonga.pl –  firma z zasadami

Firma wonga.pl podbiła serca Klientów swoją rzetelnością, solidnością, a także przejrzystością w działaniach. Każdy Klient zgłaszający się do firmy w celu zaciągnięcia pożyczki jest informowany o wszystkich kosztach, a także wynikających z pożyczki konsekwencjach. Dzięki temu nie powstają nie potrzebne kruczki i zawiłe sytuacje. Wonga.pl jest również bardzo elastyczna. Klient ma swobodny wybór odnośnie pożyczanej kwoty, a także czasu, w jakim zobowiązuje się pieniądze zwrócić.

Kwota1000 zł
Okres15 dni
Rata
RRSO0%

W wonga.pl koszt pierwszej pożyczki wynosi 10 zł i jest to jedyna, stała opłata. Firma ta udziela pożyczek krótkoterminowych na maksymalnie 60 dni, a ratalnych na 12 miesięcy. Koszt każdej, kolejnej pożyczki zależy od historii Klienta. Jeżeli dana osoba zwracała wszelkie zobowiązania na czas i cechuje się dobrą zdolnością kredytową – koszty pożyczki mogą być mniejsze. W przypadku nie spłacania pożyczek w uzgodnionym terminie, koszty rosną.

Wonga.pl – buduj swoją renomę

W wonga.pl pierwsza pożyczka krótkoterminowa może opiewać na maksymalną kwotę 1500 zł i okresie spłaty 60 dni. Wówczas jej koszt wynosi wspomniane wcześniej 10 zł. Aby uzyskać inne warunki spłaty  pożyczki należy brać czynny udział w Programie Korzyści Wonga.

Polega on na tym, że dany Klient musi dysponować pozytywną historią kredytową, a także wykonywać odpowiednie kursy dotyczące edukacji finansowej i bezpieczeństwa. Awans do wyższego poziomu w programie gwarantuje zaliczanie kursów, a także terminowe zwracanie wszelkich pożyczek. 

Główne cechy Wonga.pl

 • Szybki proces pozyskiwania pożyczki online
 • Rzetelność wobec Klientów,
 • Udzielanie pożyczek przez całą dobę.

Jak zaciągnąć pożyczkę?

 1. Wybierz interesującą Cię kwotę pożyczki, a także okres, w którym ją spłacisz.
 2. Wypełnij formularz swoimi danymi. Zrób to dokładnie, ponieważ dane są wnikliwie sprawdzane pod kątem zdolności kredytowej.
 3. Wykonaj przelew weryfikacyjny na kwotę 10 groszy i oczekuj na decyzję. Zwykle podjęcie jej następuje natychmiast, wyjątkiem są dni wolne od pracy. 
 4. Sprawdź, czy otrzymałeś przelew.

Kiedy pieniądze pojawią się na moim rachunku?

Pieniądze zwykle pojawiają się natychmiast po rozpatrzeniu wniosku. Aby jednak być pewnym, sprawdź dokładnie, na jakich zasadach Wonga.pl współpracuje z Twoim bankiem.

Nazwa firmy

Wonga.pl Sp. z o. o.

AdresŻaryna 2B bud. D
02-593 Warszawa
Telefon22 388 88 88
Adres e-mail[email protected]
Godziny pracyPoniedziałek-Piątek: 8.00 – 22.00
Weekend: 9.00 – 17.00

PRZEDŁUŻENIE SPŁATY WONGA.PL

Przedłużenie okresu spłaty

Pożyczkę w wonga.pl można przedłużyć nawet o 30 dni. Ważnym jest, aby poinformować obsługę firmy o chęci przedłużenia pożyczki maksymalnie na 7 dni przed upłynięciem terminu spłaty. Jest to o tyle ważne, że w momencie spóźnienia się z informacją, może ona nie zostać uznana i zostaną nam naliczone karne odsetki za opóźnienia w spłacie.

Firmę Wonga o chęci przedłużenia możesz poinformować poprzez rozmowę telefoniczną z konsultantem, lub wypełniając stosowny formularz na stronie internetowej. Warto pamiętać, że jest on połączony z systemem płatności w celu opłacenia prowizji. Wyliczana jest ona na podstawie kwoty pozostałej do spłaty, a także okresu, na jaki pożyczka została zaciągnięta.Termin spłaty pożyczki można przesunąć trzyrotnie.

Opłaty i kary

Pożyczki obarczane są oprocentowaniem, które stanowi czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP. Ponadto, pobierane są prowizje za udzielenie kredytu, które wynoszą : 10% dla pożyczek o maksymalnym terminie spłaty 7 dni, 16% dla pożyczek od 8 do 15 dni, 22% dla pożyczek od 16 do 22 dni i 28% dla pożyczek od 23 do 30 dni. Ponadto, jeżeli firma nie zostanie poinformowana o chęci przedłużenia terminu spłaty, zostaną nałożone opłaty karno-windykacyjne, które wynoszą : 40 zł doliczone 3 dnia po terminie spłaty, 130 zł doliczone 30 dnia po terminie spłaty. 

Warunki przedłużenia terminu spłaty

 • Zgłoszenie chęci przedłużenia terminu spłaty maksymalnie 7 dni przed upływającym terminem.
 • Termin spłaty można przedłużyć o 7,15 lub 30 dni.
 • Naliczana jest prowizja zależna od terminu spłaty i pozostałej kwoty. 
 • Termin spłaty można przedłużyć maksymalnie 3 razy. 

WYMAGANIA WONGA.PL

Klientem wonga.pl może być :

 • osoba mieszkająca w Polsce,
 • posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych,
 • osoba bez aktualnych zobowiązań, cechująca się pozytywną historią kredytową,
 • najlepiej osoba zatrudniona,
 • posiadająca rachunek w polskim banku.

Aby wziąć pożyczkę w wonga.pl, należy uwiarygodnić swoje dane. W celu weryfikacji tożsamości wonga.pl sugeruje, by wykonać przelew na konto wonga.pl w wysokości 10 gr. To symboliczna kwota, która ma za zadanie „wskazać” numer konta, na który następnie pożyczkobiorca otrzyma pożyczkę. Czy istnieje jednak inna opcja weryfikacji tożsamości?

Poznaj alternatywną opcję

Nie każdy jest zobligowany wykonać przelew na 10 groszy. W wonga.pl wiedzą, że przelewy też kosztują, zwłaszcza te wykonywane w pobliskim banku lub na poczcie, nie każdy z nas przecież wykonuje je przez internet. Dlatego wonga.pl dopuszcza jeszcze drugą opcję. Wystarczy zainstalować aplikację Paszport Przelewy24 na swoim komputerze, by następnie zalogować się na stronie naszego banku. Dzięki temu wonga.pl sprawdza naszą tożsamość. Jednocześnie w ten sposób unikamy opłaty w wysokości 10 gr.

Nic nie płacisz

Warto jednak mieć na uwadze, że nawet jeśli zapłacisz 10 gr, to i tak otrzymasz je od wonga.pl z powrotem! Ponieważ przelew na 10 gr to opcja weryfikacji tożsamości, ale nie opłata za weryfikację samą w sobie, wonga.pl po sprawdzeniu Twoich danych osobowych i ustaleniu, że konto bankowe należy właśnie do Ciebie, zwraca przelane przez Ciebie 10 gr. Dlatego tak ważne jest, aby dokonać wpłaty 10 gr z tego samego konta, na które również pragniesz otrzymać pożyczkę. Musi to by Twoje konto, nikogo innego. Przy wykonywaniu przelewu w jego tytule należy wpisać „Weryfikacja Wonga”, zaś jako adresata przelewu wpisać „Dialcom”.

Firma pożyczkowa wonga.pl pożycza gotówkę, kiedy pojawiają się nagłe wydatki. Zgodnie z regulaminem pieniądze można pożyczyć na okres do 60 dni. Jednakże każdemu może się zdarzyć, że nie zdąży ze spłatą w terminie. Co wtedy?

Spokojnie, przewidziano odroczenie terminu spłaty

Każdy, kto skorzystał z pożyczki gotówkowej w wonga.pl, ma możliwość wydłużenia terminu oddania pożyczki. Wystarczy złożyć wniosek o przedłużenie terminu spłaty. Jak to zrobić? Wszystkie niezbędne informacje związane z pożyczką klient znajdzie na swoim koncie na www.wonga.pl, w tym wiadomość o możliwości prolongaty spłaty.

Co koniecznie musisz wiedzieć, zanim złożysz wniosek?

Przede wszystkim składasz go od 7. do 1. dnia przed wygaśnięciem terminu spłaty. Dlatego pamiętaj o tym, że liczy się czas. Gdy już wiesz, że na pewno nie będziesz w stanie terminowo spłacić pożyczki, wypełnij wniosek już teraz; im szybciej, tym lepiej. A jeśli termin spłaty pożyczki już minął, nie zwlekaj. Koniecznie skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta wonga.pl, które odbiera telefony nawet w niedziele. Tam dowiesz się, jak rozwiązać Twój problem.

To Ty sam sugerujesz termin spłaty, ponieważ tylko Ty wiesz, kiedy będziesz w stanie oddać pożyczkę. Jednakże termin ten nie może przekraczać pierwotnego o dłużej niż 30 dni, oznacza to, że jeśli pożyczkę miałeś spłacić np. 15 czerwca, to możesz przedłużyć jej spłatę do 15 lipca. Weź pod uwagę, że co drugi miesiąc ma 31 dni, więc np. pożyczkę z terminem spłaty 1 lipca można będzie przedłużyć maksymalnie do 31 lipca.

Wydłużając czas oddania pożyczki, musisz obligatoryjnie zapłacić prowizję, jaka została naliczona do dnia złożenia wniosku o przedłużenie spłaty. Uwaga! Termin spłaty możesz przedłużać tylko trzykrotnie przed danej pożyczce. 

Wonga.pl oferuje szybkie pożyczki gotówkowe. Dlaczego szybkie? Bo decyzję kredytową poznajemy w kilka minut, a czas spłaty pożyczki wynosi aż do 60 dni. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług wonga.pl. Stały klient może liczyć nawet na zwiększenie limitu pożyczki o 2500 złotych, a ten, kto po raz pierwszy ją bierze, płaci jedynie 10 złotych!

Wonga.pl przyciąga klientów, którzy mają nagłe wydatki. Żeby ich zachęcić do wzięcia pierwszej pożyczki, oferuje ją za 10 złotych. Nie dolicza więc żadnej prowizji ani oprocentowania. Oznacza to, że jeśli weźmiesz pożyczkę na np. 500 złotych, oddajesz jedyne 500 + 10 złotych. 

Co więcej, dla wonga.pl nie ma znaczenia, ile weźmiesz w ramach pierwszej pożyczki ani na jak długo. Każda będzie podlegała tej jednej prostej zasadzie: oddajesz pożyczoną kwotę + 10 złotych. Możesz więc pożyczyć 300 złotych, a nawet 750, na tydzień lub na miesiąc. Dokładnie tyle, ile potrzebujesz na tyle, ile chcesz, ale w ramach ustalonych przez wonga.pl zasad, które znajdziesz na stronie www.wonga.pl.

Dlaczego przy pierwszej pożyczce płacisz tak mało? Bo w wonga.pl wiedzą, że nie zawsze mamy możliwość zaciągnięcia kredytu w banku ani pożyczenia u rodziny, a niespodziewane wydatki zdarzają się każdemu. Jeśli i Ty znalazłeś się w takiej sytuacji, wonga.pl pomoże Ci się odnaleźć, gdy znajdziesz się po raz pierwszy w takiej sytuacji.

A co dalej, gdy będziesz chciał wziąć kolejną chwilówkę? Cóż, kolejne pożyczki podlegają już dodatkowym opłatom, ale jeśli spłacasz je w terminie, ponosisz coraz mniejsze koszty, a to dzięki uczestnictwu w Programie Korzyści Wonga.

Obcokrajowcy mieszkający w Polsce, o ile są tutaj zatrudnieni, wykazują dochody oraz posiadają kartę pobytu, mają prawo wziąć kredyt w banku. Jak to jednak wygląda w sytuacji pożyczki na krótki okres, tzw. chwilówki?

Pożyczki krótkoterminowe mają to do siebie, że bierze się je z zasady na krótki okres czasu. Inaczej dodatkowe opłaty rosną i branie takiej pożyczki zwyczajnie przestaje mieć sens. Służą one bowiem pokryciu niespodziewanych wydatków. 

Dlatego też firmy chwilówkowe takie jak wonga.pl zapewniają minimum formalności, bo wiedzą, jak w takiej nagłej sytuacji liczy się czas. Wonga.pl nie sprawdza więc, czy masz kredyt w banku albo czy masz stałą pracę, ponieważ oferuje chwilówki, czyli pożyczki na maksymalnie 60 dni.

Dlatego jedynym wymaganym dokumentem okazuje się tylko i wyłącznie dowód. Wonga.pl wymaga również spełnienia kryterium wiekowego (minimum 18 lat) oraz sprawdza wierzytelność pożyczkobiorców w BIKu czy KRD. 

W związku z tym, że wonga.pl decyduje o przyznaniu pożyczki na podstawie m.in. danych z polskiego dowodu osobistego, nie może jej udzielać osobom, które go nie posiadają. Obcokrajowcy więc nie mają możliwości skorzystania z usług wonga.pl. 

Dlaczego obcokrajowiec może wziąć kredyt w banku, ale nie może pożyczyć gotówki w firmie chwilówkowej? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Szybka pożyczka oznacza zminimalizowanie weryfikacji niezbędnych dokumentów. Wonga.pl udziela błyskawicznej pożyczki (decyzja zapada nawet w ciągu kilku minut od złożenia wniosku) właśnie dzięki temu. 

Opinie o Wonga.pl
 • Kontakt telefoniczny
 • Łatwość złożenia wniosku
 • Szybkość realizacji
 • Możliwości przedłużenia
4.6

Nasza Opinie o Wonga.pl

Firmę Wonga o chęci przedłużenia możesz poinformować poprzez rozmowę telefoniczną z konsultantem, lub wypełniając stosowny formularz na stronie internetowej. Warto pamiętać, że jest on połączony z systemem płatności w celu opłacenia prowizji.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *