Wysoka cena złota – Czy przebije 2000$ za uncję ?

Cena złota za unicji w dolarach ponownie poszła w górę i tym samym osiągnięty został historyczny szczyt i to nawet mimo tego, że doszło do odbicia dolara amerykańskiego, który cześć tych wzrostów zniwelował. Obecnie kurs tymczasowo znalazł się na poziomie poniżej oporu 2000 tysięcy dolarów za uncję. Ostatnia cena tego kruszcu to 1975 USD.

Rosnąca rentowność rządowych obligacji USA

W jakieś mierze doszło do tego, że odbicie dolara sprawiło, że nieco siła złota została stracona i tym samym nadal znajduje się poniżej bariery 2 tysięcy Dolarów za Uncję. Silniejszy dolar może sprawić, że aktywa staną się w tej walucie dla nabywców jeszcze droższe. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że pojawia się również na tym polu wyraźny wzrost rentowności rządowych obligacji USA. Jednak z drugiej strony wzrost rentowności tych obligacji dodatkowo sprawia, że ceny złota również nieco zostały ograniczone. Złoto nie zagwarantuje stałego zwrotu z inwestycji, tak więc rosnące zyski z obligacji rządowych wolnych od ryzyka mogą nieco sprawić, że osłabiona będzie atrakcyjność złota.

Rosnące obawy w związku z obawami dotyczącymi Covid-19

W ostatnim tygodniu wzrost był jeszcze dodatkowo większy w związku z obawami jakie były związane z wpływem gospodarczym pandemii koronawirusa. Do tego doszły działania jakie podejmowane były przez rządy oraz banki centralne, by doprowadzić do zmniejszenia szkód jakie firmy ponoszą w związku z tym, by doprowadzić do zmniejszonego działania wirusa. Mimo to jednak rynku akcji wzrosły w górę, gdy chodzi o oblicza globalnej produkcji, które sugerują, że doprowadzi do systematycznego odbicia.

Cena złota przebije barierę 2000 Dolarów

Notowania złota w stosunku uncja i dolar na dziennym notowaniu znajdują się mniej więcej pod barierą 2 tysięcy Dolarów za uncję. Jednak dopiero jeśli będzie trwałe przebicie tego poziomu będzie mogło doprowadzić do tego, że złoto będzie szybować w rejony 2,2 tysiąca czy 2,5. Jeśli bariera będzie przekroczona wyłącznie delikatnie i będzie wracać poniżej 2 tysięcy to w takim wypadku jakichś nagły wzrost raczej się nie pojawi. Natomiast jeśli chodzi o drugą stronę tej kwestii to też raczej nie ma ryzyka, że w drugą stronę to pójdzie i spadnie poniżej poziomu 1700 Dolarów. Tutaj też dopiero trwałe zejście poniżej 1800 mogło by sprawić, że presja kupujących również będzie spadała. Na to jednak w tym momencie się nie zanosi więc można się spodziewać, że w dalszym ciągu raczej ta cena złota będzie stabilna i jakichś gwałtownych ruchów na tym polu raczej nie powinniśmy się spodziewać.

Złoto stabilną inwestycją

Taka stabilna cena złota może jednak sprawić, że nadal będzie ono tym kierunkiem chętnie wybieranym przez osoby, które będą chciały myśleć o stosowaniu złota jako sposobu na udaną inwestycję. Jeśli ktoś chce myśleć o kierunku związanym z inwestycjami w złoto to na pewno warto będzie sprawdzać jak sytuacja wygląda jeśli chodzi o złoto i cenę na dany moment, by w ten sposób również wiedzieć kiedy będzie odpowiedni moment na inwestycje.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *