Yacht Mechanic Simulator 2021 wystartował z kampanią na Kickstarterze

Image Power, polski producent gier wideo z Grupy PlayWay, 28 stycznia rozpoczął zbiórkę na rozwój swojej autorskiej gry Yacht Mechanic Simulator 2021. Kampania promocyjna jest prowadzona za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Minimalna kwota, którą spółka chce pozyskać na udoskonalenie projektu, wynosi 10 tys. CAD (dolarów kanadyjskich), czyli około 30 tys. zł.

Demo Yacht Mechanic Simulator 2021 zabierze nas do wnętrza stoczni jachtowej. Tam jako wytrawni mechanicy będziemy remontować i dawać nowe życie starym jachtom. Ale to dopiero przedsmak naszej kariery. W pełnej wersji gry w ramach rozwoju naszego biznesu i powiększającej się grupy klientów, zaczniemy skupować kolejne łodzie motorowe i poddawać je naprawie, by następnie sprzedawać je z zyskiem. 

W naszym warsztacie będziemy mogli remontować jachty nawet w najgorszym stanie, naprawiać ich pęknięte kadłuby, silniki i dodawać nowe części. Nie będzie nam obce odkręcanie śrub mocujących silnik, czy obsługa dźwigu pomocnego przy wyciąganiu  napędu z jachtu. Zlecenia od klientów będą urozmaicone jeśli chodzi o skalę trudności. Dodatkowo w Yacht Mechanic Simulator 2021 wcielimy się w rolę projektantów – będziemy mieć możliwość tworzenia i instalowania elementów wnętrz statków, również z wykorzystaniem materiałów luksusowych, na których zakup najpierw trzeba będzie zarobić. Z kolei edytowanie, przesuwanie i mieszanie elementów dekoracyjnych pozwoli zamienić nasz jacht w perłę oceanu.

Za dobrze wykonaną pracę w warsztacie nasi klienci będą skłonni dużo zapłacić, stąd twórcy przewidzieli szczęśliwy finał naszej pracy – zostaniemy milionerami, zarządzającymi własnym imperium jachtowym. 

Cechą charakterystyczną gry będzie rozbudowana funkcja pływania. Dzięki niej sprawdzimy jak wyremontowany jacht zachowuje się na wodzie. Chwycimy za stery i pokażemy, kto tu jest prawdziwym wilkiem morskim! 

Tematyka gra nie została wybrana przypadkowo. Pomimo pandemii COVID-19 na świecie rośnie grono fanów jachtingu, a kryzys jeszcze bardziej rozbudził apetyty kupców na nowoczesne modele łodzi motorowych. Obroty branży w ostatnich latach zaczęły mocno przyspieszać, co potwierdzają dane Eurostatu – w okresie 2014 – 2018 r. uległy one podwojeniu, sięgając prawie 400 mln euro. Pozytywne wieści z rynku, jak i niegasnące zainteresowanie „mechanicznymi” symulatorami w rodzaju Plane Mechanic Simulator czy Tank Mechanic Simulator, przekonały Image Power do wykreowania realistycznej stoczni jachtowej i umożliwienia graczom wcielenia się zarówno w mechanika, jak i kapitana. 

Yacht Mechanic Simulator 2021 to nasza druga produkcja i już teraz prezentuje się naprawdę dobrze. Udało nam się wymyślić własną formułę w obrębie gatunku symulatorów – ich tematykę opieramy o pasje i hobby poszczególnych członków zespołu, a jachty są jedną z nich. Do zaangażowania się w taki właśnie projekt zachęca nas ogromny sukces serii Car Mechanic Simulator ze stajni PlayWaya. Wydana pod koniec zeszłego roku debiutancka gra Dieselpunk Wars była dla nas sygnałem, że warto wydawać gry ambitne technologicznie i fabularnie. Żeby dokończyć i zrealizować nasz projekt w najbardziej rozbudowanej wersji, skorzystamy ze wsparcia społeczności na Kickstarterze – powiedział Marcin Zaleński, przewodniczący rady nadzorczej Image Power S.A.

Prace nad grą trwają od 2020 roku. Zbiórka na platformie Kickstarter pozwoli na dalszą rozbudowę tytułu, który już teraz jest mocno zaawansowany w produkcji – w  fazie przygotowań wykonano m.in. większość planowanych modeli jachtów i stocznię. Celem kampanii jest także rozwinięcie dodatkowej mechaniki gry, więcej testów jakościowych oraz dodanie kolejnych funkcji i bardziej rozbudowanych modeli jachtów. Każdy, kto wesprze zbiórkę, uzyska wczesny dostęp do ekskluzywnej wersji demo Yacht Mechanic Simulator 2021. Przekroczenie kolejnych progów umożliwi przygotowanie dodatkowych elementów, o które najczęściej apelują gracze. W przypadku powodzenia kampanii, w grę wchodzi również przeniesienie tytułu na konsole Xbox, PlayStation i dodanie trybu VR. 

Emocje pracy w stoczni jachtowej poczujemy po premierze Yacht Mechanic Simulator, zaplanowanej na 2021 rok. Tymczasem już teraz możemy wykrzyczeć – ahoj, morska przygodo!

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *