YouTube ponownie zamieszcza zblokowane video o Kryptowalutach

Zaledwie kilka dni po zablokowaniu oraz usunięciu część treści tematycznie związanych z walutami cyfrowymi ponownie została zamieszczona na łamach platformy YouTube. Jak zapewne doskonale pamiętacie wszystko zaczęło się przed Świętami Bożego Narodzenia. YouTube bez wcześniejszego ostrzeżenia zaczął blokować, a następnie usuwać nagrania, których tematem przewodnim były kryptowaluty. Bez względu na to czy charakter zamieszczanych treści był edukacyjny czy też tematycznie nawiązywał do swoistych piramid finansowych.

Usunięte nagrania video dotyczące aktywów cyfrowych zostały powtórnie przywrócone na YouTube

Do użytkowników platformy zajmujących się publikowaniem treści związanych z walutami cyfrowymi została rozesłana wiadomość z informację o tym, że zablokowane i usunięte treści video było błędem ze strony YouTube. Nagrania zostały przywrócone, jeżeli tak się nie stało platforma prosi o udzielenie informacji zwrotnej.

Pomimo faktu, że YouTube przyznał się do popełnienia błędu i posypał w ramach skruchy swoją głowę popiołem niektórzy użytkownicy nie tylko skutecznie zniechęcili się, ale również nabrali podejrzeń do wiarygodności platformy. Jeden z youtuberów niejaki Carl The Moon odniósł się do zaistniałej sytuacji tłumacząc, że przyznanie się do pomyłki i przywrócenie usuniętych treści to jedno. Odbudowania zaufania użytkowników platformy potrwa jednak znacznie dłużej.

YouTube popada w niełaskę. Rozpoczynają się poszukiwania zdecentralizowanych platform

Pomimo faktu, że nagrania video związane tematycznie z walutami cyfrowymi są przywracane na łamy YouTube, liczne grono youtuberów manifestuje swoje zainteresowanie potrzebą zmiany platformy. Wspomniana społeczność rozpoczęła poszukiwania alternatywy opartej na technologii blockchaine. Ich działania argumentowane są potrzebą ochrony zamieszczanych treści.

LBRY jest zdecentralizowana platformą służącą do publikowania oraz udostępniania treści. Do tej pory korzystało z niej ponad 500 000 osób. Skandal z YouTube w roli główne przyczynił się do wzrostu jej popularności i tylko w ubiegłym miesiącu dołączyło do niej kolejne 200 000 osób. LBRY za pomocą Twittera poinformowało swoich potencjalnych, nowych użytkowników o potrzebie synchronizacji treści z biblioteką. Ma to służyć jako swoiste zabezpieczenie na wypadek gdyby YouTube ponownie chciał zablokować i usunąć zamieszczane treści.

Warto podkreślić, że także najwięksi gracze związani zarówno z  branża blockchain, jak i walutami cyfrowymi przy pomocy Twittera dzielą się swoim punktem widzenia. Między innymi dyrektor generalny Binance zamieścił wpis w którym określił błąd popełniony przez platformę YouTube jako szansę do rozwoju dla alternatywnych zdecentralizowanych platform za pomocą których społeczność kryptowalutowa będzie mogła swobodnie i bez obaw publikować swoje nagrania.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *