Zapowiedź nowej gry i wystrzał akcji CD Projekt

CD Projekt, gigant światowego rynku gier i zarazem twórca trylogii Wiedźmin znów szybuje do góry. Nie mieliśmy jednak do czynienia z publikacją żadnych danych finansowych za miniony okres. Wystarczyło, że firma wydała komunikat o zapowiedzi nowej gry, a kurs akcji osiągnął nowe szczyty. Obecnie akcja giganta kosztuje już 437 złotych. Oznacza to wzrost wartości akcji o 7.1%. Tak dynamiczny i spektakularny wzrost nie uszedł uwadze agencji prasowej Bloomberg, która rozpisała się na temat najbardziej wartościowej firmy na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Powodem wzrostu zapowiedź nowej gry w uniwersum Wiedźmina

Jeden komunikat firmy na Twitterze i rozpoczęło się prawdziwe szaleństwo. Zgodnie z notką, studio kontrolowane przez CD Projekt o nazwie Spokko intensywnie pracuje nad wydaniem mobilnej gry, która przenosząc nas do świata Wiedźmina, wykorzysta technologię rozszerzonej rzeczywistości, wcześniej znanej z projektu Pokemon Go. Akcja gry mobilnej o nazwie The Witcher:Monster Slayer ma miejsce kilkaset lat przed właściwymi wydarzeniami znanymi z książek i gier. W świecie znanym z Wiedźmińskich przygód pełno jest przeraźliwych potworów i bestii, a zadaniem graczy jest oczyszczenie świata z nich. Gra zostanie udostępniona darmowo w ramach systemu free-to-play, niemniej jednak pojawią się dodatkowe płatności, dzięki którym gracze zdobędą dodatkowe funkcjonalności w grze.

CD Projekt notuje nowe maksima

CD Projekt już od kwietnia znajduje się w gronie największych spółek na giełdzie, jednak w przeciwieństwie do innych gigantów tempo wzrostu jest godne podziwu. Raptem rok temu mieliśmy do czynienia z rekordową wyceną na poziomie 22 miliardów złotych. Obecnie jest to praktycznie dwa razy większa wartość. Zgodnie z analizą Bloomberga, zapowiedź nowej gry z pewnością zelektryzuje cały świat gamingowy a firma, która za nią stoi jest jednocześnie gwarantem doskonałej jakośći. Stąd prawdopodobnie takie poruszenie po zaledwie komunikacie opublikowanym na twitterze. Inną kwestią jest forma, w jakiej gra zostanie wydana. Free to Play to gry z dużym współczynnikiem sukcesu, dlatego połączenie takiej formy rozgrywki i świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego to murowany hit.

CD Projekt czyli wytwórnia która wszystko zamienia w złoto

CD Projekt Red, czyli studio produkujące gry video powstało w 2002 roku i od samego początku swoją uwagę skupiło wokół świata Wiedźmina. W 2007 roku została wydana pierwsza część trylogii na komputery stacjonarne. Po 3 latach światło dzienne ujrzała druga część Wiedźmińskiej sagi, tym razem została ona również wydana na konsolę Xbox 360. Największy sukces odniosła jednak wieńcząca trylogię część – Wiedźmin 3: Dziki Gon. Gra została wydana w 2015 roku na konsolę PS4 oraz Xbox One, oraz komputery stacjonarne i z miejsca stała się światowym hitem. Dotychczas gra została nagrodzona ponad setką tytułów i nagród. Obecnie studio pracuje nad kolejną produkcją, tym razem osadzoną w przyszłości o nazwie Cyberpunk 2077. Zapowiedzi gry już od roku ekscytują wszystkich fanów gier video.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *