Zarzuty prokuratorskie dla Dyrektora Platformy OMEGA Best

Tymczasowy areszt jako środek zapobiegawczy wobec dyrektora finansowego platformy OMEGA. Jakie są zarzuty? To niemal 520 poszkodowanych osób, które łącznie straciły środki w wysokości ponad 2,6 miliona euro.  Decyzją sądu został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Czy może zostać zmieniony? Wyrok wydany na wniosek Prokuratury Okręgowej miasta stołecznego Warszawy (Warszawa- Praga) może ulec zmianie w momencie złożenia przez oskarżonego poręczenia majątkowego opiewającego na kwotę 500 tysięcy złotych.

Jakie znamy fakty? Przypomnę- 520 osób, 2,6 miliona euro. Co to oznacza?

Upadek kolejnej piramidy finansowej.

Już w lutym 2019 serwis wzbudził naszą ciekawość i wykazywaliśmy, że OMEGA może okazać się kolejną piramidą finansową. Na uwagę zasługiwał bardzo wysoki gwarantowany zysk- pomiędzy 35 a 70%. Chętnych zatem nie brakowało.

Czym dokładnie jest OMEGA?

Postępowanie sądowe prowadzone przez śledczych z Prokuratury Okręgowej w Warszawie wykazało, że platforma OMEGA podlegała pod spółkę wykazaną w rejestrze  spółek Zjednoczonych Emiratów Arabskich- spółkę Nautilius Investment. OMEGA skupiała się na ofercie zakupu produktów ACTIVE BOX. To miał być projekt inny niż wszystkie-  OMEGA Best to stosunkowo nowy projekt istniejący od 2019r.

Czym jest Active BOX?

Active Box  to innowacyjna platforma inwestycyjna, która łączy najnowsze technologie informatyczne- chmury kryptowalutowej oraz usług marketingowych. Sukces miało zapewnić inwestowanie w innowacyjne start-upy, czy kopalnie kryptowalut. Zakup Active BOX był warunkiem uzyskania zysku, podczas gdy bazą rozliczeń były kryptowaluty.

Jaka była rzeczywistość? OMEGA nie miała w ofercie żadnego konkretnego produktu, a wpłacone przez klientów środki nie były inwestowane przez firmę w założony cel. Już pod koniec 2019 roku klienci zaczęli zgłaszać pierwsze problemy z logowaniem się na portal. Wydało się, że cała inwestycja to wielkie oszustwo. Obietnica zysku nie została zrealizowana. Mało tego- klienci nie otrzymali zwrotu zainwestowanych środków.

Z początkiem tygodnia Prokuratura Okręgowa w Warszawie (dla dzielnicy Warszawa – Praga) wydała polecenie przeszukania lokalizacji związanych z funkcjonowaniem firmy zarządzającej platformą OMEGA. Funkcjonariusze Policji przeprowadzili przeszukanie nie tylko w pomieszczeniach w Warszawie, ale także w innych miejscach w Polsce.

W toku postępowania prowadzonego przez biegłych z zakresu informatyki śledczej zostały zabezpieczone dowody- między innymi portfele kryptowalutowe. Zatrzymany został także dyrektor finansowy, a postawione zarzuty dotyczą aż 520 osób poszkodowanych i wpłaconych środków na kwotę ponad 2,6 miliona euro i ponad 60 tysięcy złotych.

To nie musi być koniec. Śledztwo jest w toku, a prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań wśród osób związanych z firmą. Okazuje się, że część osób powiązanych ukrywa się przed postępowaniem sądowym poza granicami kraju.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *